Sarıgül’e ve Tekin’e tepki

CHP'li 14 ilçe başkanından Sarıgül'e ve Tekin'e tepki geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun ilçe başkanları, Kutlukent Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Evi’nin açılışında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ve Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin’in CHP’yi ve milletvekillerini hedef alarak konuştuğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Açılışta yaptığı konuşmasında Sarıgül ve Tekin’in CHP milletvekillerine hakaret içeren sözler sarfettiklerini ileri süren 14 ilçe başkanı, bu kişilere tüzük hükümlerinin uygulanması gerektiğini söyledi.
Konuyla ilgili parti il binasında basın toplantısı yapan CHP’li ilçe başkanları, Şişli Belediye Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin’in CHP Genel Merkezi’ni ve ilçe başkanlarını uşaklıkla suçlayan beyanatlar verdiğini iddia eden CHP Çarşamba İlçe Başkanı Recep Keleş, Mustafa Sarıgül’ün de kendilerine “Sahte Atatürkçüler” diyerek suçladığını söyledi.

Sarıgül ile Tekin’in CHP’li olamayacağını belirten Keleş, parti misyonunun farkında olmayanların partide işinin bulunmadığını kaydetti. Sarıgül ile Tekin’i kınadıklarını ifade eden Keleş, tüzük hükümlerinin uygulanması için yetkili kurullara müracat edeceklerini de sözlerine ekledi.