Sarıyerde denize uçan otomobildeki kayıp ceset bulundu

Sarıyer sahilinde park halinde iken el freni çekilmediği için kayarak denize düşen otomobil denizden çıkarıldı.

Otomobille birlikte suya gömüldükten sonra çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında boğularak yaşamlarını yitiren iki kişiden Fırat Irklı (25)’ya ait cesed de öğle saatlerinde kazanın meydana geldiği yerin yaklaşık 2 km ilerisinde bulundu.
Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 22:00 sıralarında Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi yakınlarında sahilde park halinde bulunan bir otomobil, el freni çekilmediği için kayarak denize düştü. Takla atan araçta bulunan 1’i kadın 2 kişi su üzerine çıkarak çırpınmaya başladı. Çevredekilere “Kurtarın bizi, yardım edin.” diye bağıran şahıslara çevrede bulunanlar yardım etmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Paniğe kapılan şahıslar, birbirlerine sarılarak akıntıya kapıldı. Denizde kaybolan şahıslar için olay yerine Deniz Polisi, Sahil Güvenlik ekipleri ile ambulans ve itfaiye ekibi çağırıldı. Dalğıçların yardımı ile yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonunda kadının cesedine ulaşılırken, diğer cesedi ulaşılamadı.

Denize düşen 34 LVN 21 plakalı otomobilin denizden çıkarılması çalışmaları gündüz devam ederken, hayatını kaybeden iki gencin de kimliği belirlendi. Gamze Demir’in (18) cesedi kazadan hemen bir kaç saat sonra denizden çıkartılırken, Fırat Irklı’nın (25) cesedi de öğle saatlerinde kazanın meydana geldiği yerin 2 km. ilerisinde sahilde bulundu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları otomobilin denizden çıkarılması çalışmalarını gerçekleştirirken, Deniz Polisi de Irklı’nın olay yerinin 2 km ötesindeki cesedini sahilde buldu. Denizden çıkarılan Irklı’nın cesedi İstinye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.