‘Sarsıntı’ albümünün ikinci piyasaya sunuluyor

Amerika'da tedavi gören Türkiye'nin manevi dinamiklerinden Fethullah Gülen'in 'Kırık mızrap' şiirlerinin bestelenip yorumlandığı, "Sarsıntı' albümü gördüğü büyük ilgi nedeniyle 125 bin adet daha çoğaltılıp, müzik marketlere sunulacak.

Prodüksiyon şirketi yoğun talep ve büyük beğeni üzerine ‘sarsıntı’ albümünün ikinci 125 bin serisini piyasa sunmaya ve klibinin de çekim hazırlıklarına başladı.

İlk klibi Fethullah Gülen’in doğduğu ve büyüdüğü yerlerde çekilen albümün ikinci klibi, ‘sarsıntı’nın klip çekimleri yine Gülen için önemli yerler olan Edirne, İzmir ve Kestanepazarı’nda gerçekleştirilecek.

Türkülerin büyük ilgi görmesini büyük heyecanla karşıladıklarını dile getiren Dünya Prodüksiyon Genel Müdürü Yusuf Kulaksız, “Türküler, bir çok güzel duyguyu insanlarımızın kalbine işledi ve çok sevildi.Türkülerde sanatın birleştirici rolünü yansıttık. Kırık mızrap şiirlerinin sanatın her diliyle insanlara ulaşmayı hak etitğini düşünüyorum” dedi.

Albüm çalışmalarından önce Fethullah Gülen hakkında herkes kadar bilgi sahibi olduğunu dile getiren bestekar ve yorumcu Bilal Ercan, “Fethullah Gülen’i şiirleriyle tanıdım. Şiirlerini okuduğumda onun ozanlık tarafını hissettim. İnsanlığa müzik ve sanatla barış ve hoşgörü köprüleri kurulabileceğini göstermek istedik. Nitekim dinleyicilerimizin büyük ilgisi bizim yanılmadığımızı gösterdi.” diye konuştu.

Geleneksel halk müziği yorumu olarak hazırlanan albüm özellikle Erzurum, Elazığ, Şanlıurfa, deyiş ve motiflerini içeriyor.