‘Şartlar iyileştikçe yatırımcı tercihini Mamak’tan yana kullanıyor’

Ankara Mamak ilçesi yapılan yatırımlarla işadamlarının da ilgisini çekmeye başladı.

Ankara Mamak ilçesi yapılan yatırımlarla işadamlarının da ilgisini çekmeye başladı. Açılan işyerleriyle istihdamın arttığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Taşpınar Mağazası’nın 16. şubesinin açılışını yaptı.

Açılış kurdelesini AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kınay ve AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer’le kesen Başkan Akgül, işletme sahibine ‘hayırlı kazançlar’ temennisinde bulundu. Belediye olarak esnafın yanında olduklarını belirten Akgül, “Her gün başka bir icraatı ve yatırımı hizmete sunarak, Mamaklıların yaşam kalitesini yükseltiyoruz. Şartlar iyileştikçe yatırımcı ve işveren de tercihini Mamak’tan yana kullanıyor.” dedi.

ANADOLU MODELİ BÜYÜME

Açılış sonrası işyerini gezen Kınay ve Akgül, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ettiler. Açılan her yeni işyerinin ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu söyleyen Kınay, “Mamak’ta istihdam artıyor.” dedi. Kredi kartsız Anadolu modeli büyümeye değinen Kınay, “Kredi kartlarının bu kadar yaygınlaşmadığı dönemlerde işverenler müşteriye, müşteri de işverene güvenirdi. Samimiyete dayalı bir alışveriş vardı. Günümüzde bu sistemle çalışan işyerleri mevcut. Kredi kartsız Anadolu büyüme modeli yani güvene bağlı satış yapılan işyerlerinin de yeni şubeler açarak büyümelerini görmek bizleri mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.