Satırlı taraftar grubu polis engeline takıldı

İstanbul'da oynanan Karagümrükspor-Küçükköyspor, karşılaşmasında yaşanması muhtemel bir kavga çevik kuvvet polisleri tarafından son anda engellendi.

İkinci Lig B Kategorisi Birinci Grup’ta yer alan Fatih Karagümrükspor ile Küçükköyspor’un maçı için Küçükköy’den gelen yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu polis tarafından durdurularak üzeri aranmak isteyince olası bir facia son anda önlendi. Edirnekapı Şehitlik’inde durdurulan 15-16 yaşlarında taraftar grubundan bazı kişiler, arama yapılacağını anlayınca üzerlerindeki döner bıçağı, bıçak ve satır gibi malzemeleri mezarlık içerisine attı.

Otobüs son durakları mevkiinde durdurulup çembere alınan taraftar grubu, bir süre oturur vaziyette yerde bekletildikten sonra kontrol altında polis otobüslerine bindirildi. Bu sırada polislerle gençler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Çevik Kuvvet polislerinin genç grubu otobüslere bindirdiği esnada diğer bir polis grubu, edindiği bilgiyi değerlendirerek mezarlığın içinde arama yapmaya başladı. Polisler, bu aramada döner bıçakları, satırlar, bıçaklar ve bilyeler ele geçirdi. Sözkonusu malzemeler, polis memuru tarafından ekip otosuna konuldu.

Dört adet polis otobüsüne sığmayan genç taraftar grubunun bir kısmı, şehitlik kenarında küme halinde polis kordonuna alınarak maçın bitmesi beklendi. Bu bekleyiş sırasında Yeşil Siyahlı takıma destek veren gençler, tezahürat yapmayı ihmal etmedi. Yaşananlar esnasında İstanbul üzerinde asayişi kontrol amacıyla tur atan ve o sırada Edirnekapı üzerinden geçen polis helikopteri de ilginç bir görüntü oluşturdu.

Karagümrükspor ile Küçükköyspor arasındaki karşılaşma 1-1 berabere sonuçlanırken, polis yetkilileri maç sonrası gençlerin kontrollü olarak serbest bırakılacaklarını açıkladı.