Savaş Ay’a Sabah’ın önünde tören düzenlendi

Hayatını kaybeden gazeteci Savaş Ay için Sabah gazetesi önünde tören düzenlendi.

Hayatını kaybeden gazeteci Savaş Ay için Sabah gazetesi önünde tören düzenlendi. Törene Ay'ın yakınları, çalışma arkadaşları ve meslektaşları katıldı.

Tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde cumartesi günü hayatını kaybeden gazeteci Savaş Ay bugün toprağa veriliyor. Savaş Ay için ilk olarak çalıştığı gazete binası önünde saat 10.00'da tören düzenlendi. Törene, Savaş Ay'ın oğlu Ulaş, kızkardeşi Işıl Ay, yakınları, mesai arkadaşları ve meslektaşları katıldı. Ulaş Ay, törene babasının fotoğraf makinesi boynunda asılı olarak geldi. Savaş Ay'ın tabutunun üzerinde ise onunla özdeşleşen şapkası konuldu.

Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, yaptığı konuşmada Savaş Ay'ın hastanede yazdığı son yazıları okudu. Şafak, sözlerinin "Hoşça kal Savaş Ay, Hoşça kal" diyerek bitirdi. Konuşmanın ardından helallik alınarak tören sonlandırıldı. Törene , Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı.

Savaş Ay için ikinci tören ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak. Savaş Ay, Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.