Savcılık Aytaç Durak için harekete geçti

Adana Cumhuriyet Savcılığı, BŞB Başkanı Durak ile hakkında basında çıkan iddialar nedeniyle inceleme başlattı.

Söz konusu iddialardan bazıları hakkında soruşturma yapıldığı, bazıları hakkında da süren davalar olduğu, ancak daha önce soruşturulmayan iddialarınbelirlenmesi için çalışma sürdürüldüğü belirtildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisindeki oturumlarda “rüşvet” iddiaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile MHP’li Meclis üyesi Mustafa Tuncel arasında gerginlik yaşanmıştı.

ADANA VALİSİ: BELEDİYEDEKİ OLAYLARIN YÜZDE 99’U İLE İLGİLİ ADLİ SÜREÇ BAŞLADI

Adana Valisi İlhan Atış, ”Adana Büyükşehir Belediyesindeki olayların yüzde 99’u ile ilgili adli süreç başladığını” belirterek, ”Deniz dalgalanmadan durulmaz, sonucun çok iyi olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Vali Atış, AA Adana Bölge Müdürü Ercan Halıcı’yı ziyaretinde, MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile kendi partisinin meclis üyesi ve başkan vekili Mustafa Tuncel arasındaki karşılıklı suçlamalarla ilgili hiç kimsenin yorumda bulunmasının doğru olmayacağını, kararı yargı organlarının vereceğini bildirdi.

Belediyedeki olayların yüzde 99’u ile ilgili adli süreç başladığını belirten Atış, ”Deniz dalgalanmadan durulmaz, sonucun çok iyi olacağını tahmin ediyorum. Adana için her şeyin en güzeli için çabalıyoruz. Bunun için 27-28 Mart’ta Adana’da ortak akıl toplantısı yapıyoruz. İyi bir toplantı olacak. Kentte seçilmişler ile atanmışların aynı heyecanla günde sadece 6 saat uyuyarak çalışması gerekiyor. Bize 6 saatten fazla uyku haram” dedi.

ZAMAN