Sayar’in esi arabadan cenazeyi izledi

ISTANBUL - Beylikdüzünde dün çöp kutusunun içine birakilan bombanin patlamasi sonucu hayati kaybeten Mustafa Sayar, kilinan cenaze namazinin ardindan topraga verildi.

Cenaze namazina Sayar’in ailesi ve yakinlari Istanbul Vali Yardimcisi Abdullah Selim Parlar, is arkadaslari ve komsulari katildi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde 1969 yilinda dogan Sayar, 6 yasinda Dilara isimli bir kiz çocuguna sahipti. Elektronik mühendisi olan Sayar, Cankurtaran Holding’de AR -GE departmaninda çalisiyordu. Sayar, dün is yerinin servis aracindan Beylikdüzü Tatilya önündeki durakta indikten sonra bir baska otobüs beklerken meydana gelen patlama sonrasi hayatini kaybetmisti.

6 yasindaki kizi Dilara’nin babasinin ölümünden haberdar edilmedigi için cenazeye getirilmedi. Sayar’in esi Özden Sayar ise cenaze namazini bir aracin içinden izledi. Özden Sayar’in bitkin oldugu gözlenirken cenaze boyunca gözyaslarini tutamadigi görüldü.

Oglunun küçük yasta babasini kaybettigini belirten Mustafa Sayar’in annesi Sena Sayar, fenalastigi için camiden uzaklastirilirken 2 ablasi cami avlusunda göz yaslarina boguldu. Mustafa Sayar’in Türk bayragina sarili tabutu, arkadaslari ve ailesinin omuzlarinda cenaze aracina koyularak topraga verilecegi Mimar Sinan mezarligina götürüldü.