Saygısızlar hacklendi!

Danimarka'da yayınlanan karikatürleri tüm dünyaya dağıtan internet sitesini Türkler 'hack'ledi.

Şubat ayında Danimarka’da bir gazetede yayınlanan İslam aleminin büyük tepkisini çeken karikatür krizi kısa sürede büyümüştü. Krizi adeta ateşleyen ve dünya üzerinden en çok ziyaret edilen, karikatür yarışmaları gibi aktiviteler düzenleyip bu karikatürleri tişörtler üzerine bastırıp internet üzerinden dağıtarak konunun gündemde kalmasını sağlayan drawmohammed.com isimli web sitesi Türkiye’nin en büyük siber savunma gücü Cyber Warrior TIM tarafından çökertilerek kullanılmaz hale getirildi.

Hz. Muhammed olmak üzere İslam alemine hakaretler yağdıran ve İslami hack gruplarının hedefi haline gelen site, Türk hackerler tarafından hacklendi. Site uzun süredir, tüm İslami hack gruplarının peşinden koştuğu bu adres olup, Danimarka kaynaklı yayınlarını sürdürüyordu. Cyber Warrior Akıncılar Grubu’nun sayfaya koyduğu hem Türkçe hem İngilizce mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Tüm İslam alemi sizlerin peygamberine Hz İsa a.s’ma Hz. sıfatı ile hitap ederken, sizler İslam’ın yüce peygamberine ifade özgürlüğünü bahane ederek iğrenç karikatürlerinizle hakaret ediyorsunuz. Hiç şüphesiz Hz. İsa sizin gibi ümmetten, sizin gibi milletten nefret ediyordur. Allah’ın laneti üzerinize olsun. Sanal alemdeki lanetiniz de artık biziz.”

adresinden sitenin hacklenmiş görüntüsü görülüyor. Drawmohammed.com adresini hack edilmesi için Dâbbet-ul Arz adında özel bir operasyonel timin oluşturulduğu Cyber Warrior’a tüm dünya ülkelerinden tebrikler yağıyor.

Cyber Warrior yöneticisi CW Doktoray tarafından CW üyelerine hack şu mesajla duyuruldu: “Kara listemize eklenme rekoru kıran, Dâbbet-ul ARZ Operasyonel TIM hedefinde bulunan İslam’ın yüce peygamberine iğrenç karikatürleri ile saldıran, bütün İslam aleminin nefret ve lanetini kazanan, yüzlerce hack sitesinin hedefinde olan sitesini Allah (cc) tarihe gömmeyi bize nasip etti. Domain hack edilerek ebediyen CW topraklarına dahil edilmiştir.”