‘Seçim olmazsa millet sandığı Meclis’in kapısına koyar’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Hükümet sonbahara kadar erken seçim kararı almazsa, Türkiye Ankara'ya gelir ve seçim sandığını Meclis'in kapısının önüne bırakır." dedi.

Nisan ayıyla birlikte alanlara ineceklerini belirten Ağar, “DYP, Türkiye’nin her coğrafi bölgesinde yapacağı yüksek katılımlı mitinglerle bu hükümetin demokratik yönden seçimin önünü açmasını bekleyecek. Açmazsa son mitingi Ankara’da yapacağız. Onbinlerle beraber seçim sandığını götürüp Meclis’in kapısına koyacağız. Yüreği olan o zaman erken seçimden kaçsın da görelim. Kaçacak yerleri yok.” diye konuştu.

Bu yıl kış şartlarının ağır geçtiğini dile getiren DYP Genel Başkanı, “Mitinglerimize 8 Nisan’da Fethiye’de başlıyoruz. Önümüzdeki hafta Trakya’da büyük bir toplantı yapacağız. Bu toplantı bizi Trakya mitingine taşıyor. Her yerden talep var. Mitinglerimizi Harran’da noktalarız.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin bir tıkanma noktasına geldiğini dile getiren Mehmet Ağar, hükümetin yaptıklarının hiçbir yerinde esnafın yer almadığını ifade etti. Ana eksendeki problemler yüzünden sanayicinin de bu programların dışında kaldığına değinen Ağar, “Var diyen varsa gelsin, benimle saatlerce tartışsın. Türkiye sadece bir tuzu kuru kesimin problemlerinin halledildiği ekonomi programıyla yoluna devam edemez. Üretim ve yatırımı defterinden silinmiş bir Türkiye görünmektedir. Makro göstergeler iyi yalanının arkasına saklanarak kimse Türkiye’yi yönetemez.” dedi.

AK Parti hükümeti zamanında Türkiye’de 2 milyon 700 bin karşılıksız çek olduğunu belirten Ağar, şöyle devam etti: “Bunun para karşılığı 15 katrilyon lira civarında. Protestolu senet sayısı ise yaklaşık 1 milyon 850 bin. Bu da 5 katrilyon lira ediyor. Esnafın en önemli şikayetlerinden biri olan Süpermarketler Kanunu, 57 iş kolunu işlevsiz hale getirmekte. 3.5 yıldır bu kanun Meclis’te futbol topu gibi oradan oraya gelip gitmektedir. Esnafa söz verildiği gibi mesele hükümet tasarısı olmaktan çıkarılmıştır, çünkü bunları şehirdışına taşıyacağız diye ortaya çıkıp iktidar olan Başbakan ve bakanlar, sabah akşam süpermarket açmaktadır. Gayrisamimi bir tavrı millet açıkça görmektedir. Şimdi artık bir milletvekelinin sırtına sararak bu teklifi nasıl çıkaracağız diye hesap yapıyorlar.”

Türkiye’de yönetemeyen bir başbakan ve yönetemeyen bir hükümet olduğunu ileri süren Ağar, “Bunun demokrasilerde bir tane çözümü vardır. Çözüm millette ve seçimdedir. Feryatlar, ülkenin iyi yönetilemediğinin göstergesidir.” dedi.

Genel Başkan Mehmet Ağar, daha sonra Çanakkale Şehitleri Derneği’nin Konak Meydanı’nda açtığı “Çanakkale Zaferi” konulu fotoğraf sergisini açıtıktan sonra Kemeraltı’nda esnafları ziyaret etti.