Seçimler 4 Kasım’da yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, genel seçimlerin 4 Kasımda yapılacağını belirterek, “Öne alınması ya da ertelenmesi söz konusu değil” dedi.

Fırat, partisinin Mersin’in Tarsus İlçe Teşkilatında düzenlenen bayramlaşma töreninde, seçimleri zamanında yaparak Türkiye’de bir ilke daha imza atacaklarını söyledi.

Genel seçimlerin 4 Kasım Pazar günü yapılacağını, öne alınmasının ya da ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirten Fırat, “Ülke sorunlarıyla ilgilenmeyen, milletin, halkın derdini bilmeyen ve çözüm üretmeyenler sorun ve sıkıntı yaşatmanın gayreti içindeler” diye konuştu.

Fırat, parti olarak emaneti 5 yıllığına aldıklarını ve 4 Kasımda da sahibine teslim edip seçime gireceklerini, Türkiye’nin AK Parti iktidarında istikrarı ve huzuru yakaladığını, bunu bozdurmayacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda yapılan tartışmalara da değinen Fırat, meselenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olup olmayacağı olmadığını belirtti. Fırat, şunları kaydetti:“1950’den beri halka tahammülleri olmayan bazı çevreler, bulanık suda balık avlamak istemektedirler. Bu yılın nisan ayında cumhurbaşkanlığı seçiminin süreci başlayacak. Bu parlamento yani 22’inci dönem milletvekilleri cumhurbaşkanını bu Meclis’in içinden seçecektir. Ama bugün bakıyoruz ki kendilerini emeklilik sendromuna kaptıranlar ortalığı bulandırmak istiyor. Emeklilik bazılarını tahammülsüz yapar. Evde oturunca da huzur bulmuyorlar. Bu nedenle Türkiye’yi ve dünyayı nasıl kurtaracaklarını düşünüyorlar. Akla ve mantığa sığmayan söylem ve eylemlere başvuruyorlar ama arkalarında kimse yok. Halktan itibar görmüyorlar. Bunların davası halkla, milletle değil. Gidin bir partiye girin ya da yeni bir parti kurun, gidin halka kendinizi anlatın ve seçime girin. Kaç oy alacağınızı bir görün. Ama onları ilgilendiren tek şey (darbe olur da biz bu nimetten yararlanır mıyızdır) Türkiye artık o darbe ortamlarını yaşamaz. Onun için boşuna heveslenmesinler.”

Bayramlaşma törenine AK Parti Mersin milletvekilleri Saffet Benli, Mustafa Eyiceoğlu, Ömer İnan ve Ali Er ile AK Parti Mersin İl Başkanı Mustafa Muhammed Gültak, Tarsus İlçe Başkanı Ali Aydoğan ve partililer katıldı.