Şefkat Evi’ni Başbakan açacak

Şefkat Evi'nin açılışını Başbakan Erdoğan yapacak.

Şefkat Evi’ni düzenlediği toplantı ile basına tanıtan Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç, çeşitli sebeplerden dolayı mağdur olan bayan ve çocukların burada barınacağını söyledi. İş adamı Şükrü Azak tarafından Terminal Mahallesi’nde bağışlanan arsa üzerine inşa edilen 317 metrekare kapalı alan üzerine kurulu 5 katlı binanın birinci katında semtteki bayanlara yönelik dil ve meslek edinme kursları da verilecek.

Atınç, televizyon salonu, kütüphanesi, çamaşırhanesi ve yatakhanesi bulunan ‘Şefkat Evi’nin 56 yatak kapasiteli olduğunu, ancak ilk etapta 32 kişiyi kabul edeceklerini anlattı. Şefkat Evi’nde yer alan odaların tamamının duş ve banyolu olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Fahrettin Atınç, Şefkat Evi’nin 4 yıldızlı otel standartlarında olduğunu kaydetti. Atınç, “Burada sosyal, ekonomik, ruhsal problemler yaşayan bayanlar ve çocuklara yönelik hizmet verilecek. Güven ve emniyet ön planda olacaktır. Oluşturulacak revirde burada kalacak insanlara yönelik sağlık hizmeti de verilebilecek. Revir kurulması için Sağlık İl Müdürlüğü ile gerekli temaslara başladık, en azından bir hemşirenin sürekli bulunacağı bir revirin hizmet vermesini arzuluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Atınç, Şefkat Evi’nin 2 Temmuz’da Erzurum’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacağını sözlerine ekledi.