Şehidimizin baba evinde gözyaşı var

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Onur Ayaydın'ın baba ocağına ateş düştü.

Ayaydın ailesinin, 53 gün sonra tezkeresini alacak evlatlarının dönüş biletlerini dahi aldığı ortaya çıktı. Şehidin babası, “30 Nisan’a eve dönüş biletim almıştım ama nasip olmadı.” diyerek göz yaşı döktü.

Şehit onbaşı Onur Ayaydın’ın Bayrampaşa’daki baba evinde göz yaşları hakim. Mahalle halkı ve Bayrampaşa Belediyesi, şehidin evinin bulunduğu sokağı Türk bayrakları ile süsledi. Ayaydın ailesi de evlerinde taziyeleri kabul etti.

Çocuklarıyla en son iki gün önce telefonda konuştuklarını göz yaşları içinde anlatan baba Zafer Ayaydın, “Şemdinli’ye operasyona gitmişler. Oraları çok beğenmiş. ‘Burada yağmur bile yağdı. Burası bizim oralardan daha güzel’ dedi. Bir daha görmek kısmet olmadı.” şeklinde konuştu. Şehit oğlunun askerliğinin bitmesine 53 gün kaldığını ve Şemdinli’ye 40-45 günlük son bir operasyona gittiklerini söylediğini belirten baba Ayaydın, “Bize ’30 Nisan’a bilet alın’ dedi. Biz de ‘kesin mi’ dedik. ‘kesin’ dedi. Biz de 30 Nisan’a biletini almıştık. Ama nasip olmadı.” ifadelerini kullandı.

“Vatan sağ olsun” diyen baba Zafer Ayaydın, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ne kadar yaksa da dik duracağız. Allah sabrı bize vermiş. Sabırlı olacağız. Hain tuzaklarda Allah hepsini korusun inşallah. Vatanın başı sağ olsun.” diye konuştu.

Yaşadıklarını anlatacak durumları olmadığını söyleyen anne Nagehan Ayaydın da, “Tek söyleyeceğim; vatan sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Dede Selahattin Ayaydın ise, en son torunuyla 2 ay önce konuştuğunu belirtti. Torununun son konuşmasında kendisine iyi olduğunu söylediğini ifade eden dede Ayaydın, göz yaşları içinde şunları söyledi: “Mayın patlamış. 3’ü yaralı, bizim torun şehit olmuş. Vatanımız sağolsun. Vatanımız için her şeyimiz feda olsun.” ifadelerini kullandı.

Bu arada, şehit Onur Ayaydın’ın İstanbul’daki evinde fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla süslenen odası da görenlerin içini burktu. Acılı ailenin, evlatlarının odasına astığı bere ve fular da dikkat çekti.