Şehiriçi görüşmeler standart hatta yüzde 16 ucuzluyor

Türk Telekom şehiriçi görüşmelerde standart hatta yüzde 16, hesaplı hatta yüzde 10 indirim yapıldı.

Türk Telekom’un yeni tarifesine göre, 21 Temmuz 2007’den itibaren geçerli olmak üzere şehiriçi görüşmelerde standart hatta yüzde 16, hesaplı hatta yüzde 10 indirim yapıldı.

Türk Telekom’un yeni tarifeleri, düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Toplantıda verilen bilgiye göre, Danıştay 13’üncü Dairesi’nin, Türk Telekom’un 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkında yürütmeyi durdurma kararı sonrasında, karar resmi olarak tebliğ edilmeden yeni tarifelerin hazırlanması için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Yeni tarifelerin Telekomünikasyon Kurumu’na 3 Temmuz 2007 tarihinde sunulduğu ve tarifenin onayına ilişkin resmi bildirimin 20 Temmuz’da Türk Telekom’a tebliğ edildiği, 21 Temmuz itibariyle de yeni tarifelerin uygulanmasına başlandığı kaydedildi.

Türk Telekom Pazarlama Direktörü Erem Demircan, yeni tarifeyle birlikte şehirlerarası, milletlerarası ve GSM aramalarında 1 Mart 2007 tarihli tarifedeki indirimlerin aynen korunduğunu, yeni tarifeye göre de, 21 Temmuz 2007’den itibaren geçerli olmak üzere şehiriçi görüşmelerde standart hatta yüzde 16, hesaplı hatta yüzde 10 indirim yapıldığını bildirdi.

Demircan, 1 Mart 2007 tarihli tarife ile getirilmiş olan standart hattaki bedava gece kontörü uygulamasına son verildiğini, hesaplı hatta uygulanan bedava kontör sayısının 100’e indirildiğini, buna karşılık hesaplı hattaki gece kontörlerinin kullanımının yıl sonuna kadar gece saat 22.00’den 20.00’ye çekildiğini söyledi.

Ayrıca şehirlerarası ve milletlerarası görüşmelerde bütün kontör atışlarının 60 saniye olarak sabitlendiğini belirten Demircan, bundan sonrası için yurtdışında kullanılan saniye bazlı alternatif paketlerin de yıl sonuna kadar devreye alınacağını kaydetti.