Şehit anası ağlamadı ağlatmadı

Bitlis’te şehit olan Jandarma Komando Er Nurdoğan Zorgün, memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.

Bitlis merkeze bağlı İçgeçit köyü yakınlarında terör örgütü tarafından yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Nurdoğan Zorgün, memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi. Saat 11.00 suların şehit cenazesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak cenaze aracı ile evine getirildi. Burada şehit erin yakınları kız kardeşleri fenalık geçirdi. Bu arada açılı anne Hatice Zorgün, “Ben şehit anası ağlamayacağım.” dedi. Şehit annesi oğlu Şaban, kızları Meryem, Fatma, Elif, Nurcan ve Melek’i ağlamamaları konusunda uyararak onları teselli etti.

Daha sonra cenaze kalabalık bir konvoyla Hazreti Yunus Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törende aile bir araya gelerek şehit oğullarına resimlerine bakarak ağlamayacaklarını ifade ettiler. Bu arada ağabey Şaban Zorgün, fenalık geçirdi. Şehit cenazesine gelenlerin çok olması nedeniyle cami almadı. Vatandaşlar, trafiğin kapalı olduğu yol ve kaldırımda saf tuttu. Şehit erin cenazesinin çıkışı sırasında Türk bayrakları açan vatandaşlar, tekbirler getirerek, terör örgütü PKK aleyhine ’’Şehitler ölmez vatan bölünmez’’ şeklinde sloganlar attı.

TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIMAK İÇİN YENİ YASA ÇIKARILMALI

Cenaze namazı öncesinde bakanların, protokolün ve askeri erkanın taziyelerini kabul eden şehit erin babası Salman Zorgün, ’’Vatanım sağ olsun, devletim sağ olsun. Artık ben şehit babasıyım. Ama bunu biri durdurmalı. Bunları kökten temizlemek için yeni yasa çıkarılmalı.” dedi.

Şehit Zorgün’ün, cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Adil mezarlığı şehitliğine def edildi.

Törene şehit yakınları ve askeri erkanın yanı sıra Vali Yardımcıları Ahmet okur, Abdullah Şahin, Belediye Başkan vekili Nedim Tepebaşı, Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, daire amirleri çok sayıda vatandaş katıldı.