‘Şehit cenazelerine karşı çifte standart’

DYP Genel Başkan Yardımcısı Bedük: "Türkiye'de şehit cenazelerine karşı AP milletvekilleri çifte standar uyguluyor"

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu’ndan bazı milletvekillerin Türkiye’de terörist cenazelerine gösterdiği ilgiyi görevleri başında şehit düşen polis ve askere göstermediğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Anayasası’nın insanların temel hak ve hürriyetlerinin güvence altına alınması için var olduğunu ifade eden DYP Genel Başkan Yardımcı Bedük, insanların can ve mal güvenliğinin sağlamadan ‘demokrasi’yi tesis etmenin zor olacağını vurguladı.

Son günlerde başta Diyarbakır ve Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bölücü terör örgütü PKK/Kongre-Gel yandaşlarının provokasyon yaparak ülkenin birlik ve dirliğini bozmaya çalıştığına dikkat çeken Bedük, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerinin bazılarının terör örgütü ağzı ile konuşarak çifte standart sergilediğini belirtti. AP milletvekillerinin bir kısmının öldürülen teröristin ailesi, yakınlarına ve yandaşlarına başsağlığı mesajları gönderdiğine işaret eden DYP’li Bedük, aynı milletvekillerinin vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için teröristlerle çatışırken şehit olan asker ve polis yakınlarına karşı ilgisiz kaldığına dikkat çekti.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın 8 Nisan’da Fethiye’de ‘Kırat Şahlanıyor’ mitingi hazırlıkları için 1 gün önce turizm beldesine gelen Bedük, Nevzat Ercan ve Genel İdare Kurulu(GİK) üyesi Ahmet Uyanık Türk Polis Teşkilatının 161’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde İlçe Emniyet Müdürü Olcay Özbarlas’ı makamında ziyaret etti.

Kendisinin de Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğunu hatırlatan Bedük, terörün asıl amacının insanlarda korku, endişe ve panik havası oluşturarak ülkenin birlik ve dirliğini bozmak olduğunu anlattı. Bedük, “Polis ve askerimiz insanların can ve mal güvenliğini sağlama ve demokrasinin tesisinde göz bebeği kurumlarımızdır. İnsanların can ve mal güvenliği sağlanmadan demokrasiyi sağlıklı bir şekilde işletemezsiniz. Demokrasinin emniyet sibobu güven ve asayişimizi sağlayan polisimizdir. Polisimiz,161 yıl boyunca bin bir zorlukla mücadele ederek ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele vermiştir.” şeklinde konuştu.

Şer güçlerin ülkede huzur ve barış ortamını bozmak için sürekli sinsi planlar peşinde olduğunu ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Olcay Özbarlas ise, toplumda insanların huzur içinde birlik ve beraberliğini sürdürmesi için polis teşkilatının gece gündüz çalıştığını kaydetti.

Ziyaretin ardından Fethiye Emniyet Amiri Ömer Akgül, katıldığı ebru kursunda yaptığı 2 adet ebru tablosunu Saffet Arıkan Bedük ile Nevzat Ecan’a hediye etti.