Şehit cenazesinde yakınları sinir krizi geçirdi

Erzincan'da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Teknisyen Çavuş Fatih Ayhan için memleketi Konya'da bir tören düzenledi.

Tabuta sarılarak göz yaşı döken şehit Ayhan’ın anne ve ablasını görevli komutanlar sakinleştirmeye çalıştı.
Erzincan’da askeri helikopterin yüksek gelirim hattına takılması sonucu şehit olan Teknisyan Çavuş Fatih Ayhan için memleketi Konya’da bir caneze töreni düzenlendi. Şehit Ayhan’ın naaşı ilk olarak Askeri bir konvoy eşliğinde Konya Askeri Hastanesi’nden alınarak Musalla Camisi’ne getirildi.

Cami önünde getirilen Şehit Ayhan’ın tabutunu gören annesi Sultan Ayhan ve ablası Çağla Ayhan sinir krizleri geçirdi. Tabuta sarılarak göz yaşı döken şehit Ayhan’ın annesi Sultan Ayhan,”Kurbanım yiğidim. Senin daha düğününü görecektim. Gelinimi görecektim.” diyerek tabuta sarıldı.

Ablası Çağla Ayhan ise “Kardeşim. Yiğidim. Onu neden parçaladın Erzincan dağları” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizleri geçiren şehit Ayhan’ın anne ve ablasını görevli komutanlar sakinleştirmeye çalıştı. Anne Ayhan komutanlara sarılarak göz yaşı döktü. Anne ve ablanın feryadını gören bazı komutanların ise gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.