Şehit er toprağa verildi

Şırnak'ta güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada şehit olan piyade er Adem Çiçek, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Piyade Er Adem Çiçek’in köyündeki çocukluk arkadaşları da ellerinde Türk bayrakları ile “Türkiye apoya mezar olacak, Türk Milleti burada hainler nerede, TSK burada hainler nerede, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Kahrolsun PKK” diye uzun süre slogan attı.

Cenaze Töreni’ne Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Ordu Milletvekili Hamit Taşçı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Nevzat Yıldız, askeri erkan, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 30 derece sıcak altında düzenlenen şehit cenazesinde, ilk olarak Şehit Er Adem Çiçek’in özgeçmişi okundu. Ardından cenaze namazına geçildi. Namazdan sonra tekrar omuzlara alınan Şehit Piyade Er Adem Çiçek’in naaşı, Ekincik Köyü mezarlığında toprağa verildi.

Güvenlik güçlerince, 2 gün önce Cudi, Gabar ve Bestler-Dereler bölgelerinde yürütülen operasyonlar sırasında, Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde teröristlerle sıcak temas sağlanmış, çıkan çatışmada piyade er Adem Çiçek şehit olmuştu.