Şehit polis Kınay’ın cenazesi yarın toprağa verilecek

Batman'da devriye görevi yapan polis otosuna ateş açılması sonucu ağır yaralanan ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan ve burada hayatını kaybeden polis memuru Süreyya Kınay memleketi Aksaray'da toprağa verilecek.

Saldırı sonucu M. Emin Keskin, Hacı Alkan ve Cem Genç şehit olurken, aralarında Aksaray Sarayhan Nüfusuna kayıtlı Süreyya Kınay’ın da bulunduğu 3 polis memuru da ağır yaralandı.

Tedavi edildiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybeden Süreyya Kınay yarın öğle namazına müteakip Sarayhan Kasabası’nda toprağa verilecek.

1976 Aksaray doğumlu olan Süreyya Kınay, Aksaray Polis Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1999 yılında Ankara’da göreve başladı. 2005 yılına kadar Ankara’da görev yapan Kınay, 2005 yılında Batman Emniyet Müdürlüğü kadrosunda göreve başladı. Meslek hayatında başarılı çalışmalarından dolayı görev yaptığı Ankara ve Batman Emniyet Müdürlüklerince muhtelif tarihlerde bir takdirname ve 15 maaş taltifi ile ödüllendirildi. Şehit polis memuru Süreyya Kınay evli ve 2 çocuk babasıydı.