Şehit Sağır 2 gün önce baba olmuş!

Şehit olan jandarma uzman çavuş Nuri Aydın Sağır'ın 2 gün önce baba olduğu öğrenildi.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde mayın patlamasında şehit olan jandarma uzman çavuş Nuri Aydın Sağır’ın 2 gün önce baba olduğu öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır’ın Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evine, asker ve şehit aileleri derneklerinin yetkilileri taziye ziyaretinde bulundu.

Hacı Mehmet Soyışık İlköğretim Okulu Müdürü olan baba Zekeriya Sağır, 6 çocuğundan en küçüğü olan oğluyla en son 20 gün önce telefonla görüştüğünü belirterek, ”Vatanıma 42 yıl eğitimci olarak hizmet ettim. Oğlum da bu uğurda can verdi” diyerek gözyaşı döktü.

Gazeteciler evde olduğu sırada çalan telefona bakan Sağır, durumu öğrenmek isteyen yakınlarına oğlunun şehit olduğunu güçlükle söyleyebildi.

Oğlunun 2 yıl önce evlendiğini, 2 gün önce eşi Havva Sağır’ın bir erkek bebek dünyaya getirdiğini ifade eden Zekeriya Sağır, ”Vatan sağ olsun” dedi.

Anne Sebahat Sağır’ın şehit oğluyla gelininin evlilik fotoğrafına sarılarak ağıt yakması taziye ziyaretine gelenleri duygulandırdı.

Sebahat Sağır, 2 gün önce dünyaya gelen, adının ”Timuçin” olduğu öğrenilen torunu için de ”Torunum yetim kaldı, bu acıya nasıl dayanacağım” diye ağladı.

Şehidin eşi Havva Sağır’ın Sivas’taki ailesinin yanında olduğu belirtildi.