Şehit ve gazi dergisinin tanıtımı ertelendi

Şehit ve gazi dergisinin tanıtımı ertelendi

Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanılğı tarafından ilk ve tek yayın organı olarak basılan ‘Künye’ isimli derginin Bursa Orduevi’nde yapılacağı basın tanıtımı ‘Basın mensuplarının askeri tesislere giremeyeceği’ gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.
Dernekten geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada Künye Dergisi’nin tanıtımının bugün Bursa Orduevi’nde yapılacağı duyrulmuştu. Dernek Başkanı Hüsnü Çınar imzalı yapılan açıklamada; “Zengin bir içerikle okuru vicdan muhasebesine davet eden ‘Künye’ Türkiye’de terör nedeniyle yaşanan acıları dile getiriyor. Dergimizle bazı art niyetli kişilerni çıkardığı sahte şehit ve gazi dergilerinin önünü keseceğiz. Birinci sayıda 5 bin adet bastırdık. 3 aylık periyotlarla okuyucuyla buluşacak olan dergimizde sürpriz röportajlar da yeralıyor. Dergimizin tanıtımıyla ilgili Orduevi’nde bir basın toplahntısı düzenliyoruz. Kutsal vatanımız uğruna ödediğimiz bedeli, ateşin düştüğü yeri nasıl yaktığını ve bizi anlamanız için dergimize bir saatinizi ayırmanız yeter” denilmişti.

Dernek Başkanı Çınar tarafından yapılan son açıklamada ise “Derneğimiz 2. Başkanı Recep Özkan’ın ‘açık kalp ameliyatı’ geçirmesi ve basın mensuplarımızın askeri tesise giremeyeceği” gerekçeleriyle ileri bir tarih ve yerde yapılmak üzere ertelendiği belirtildi.