Sehit yakinlari kimsesiz degildir

Ziyaret esnasinda Müftü Vekili Abudulbaki Bilgili ile Abdulhakim Sancak Camisi Imami Nevzat Erdebakoglu Kur’an-i Kerim ve dua okudu.

Vali Mutlu ve beraberindeki heyet, sehidin babasi Mehmet Ali Katmis ve diger yakinlarina bassagligi dileginde bulundu. Vali Hüseyin Avni Mutlu, “Bu güzel topraklarimizi bölmek, asirlardan beri kardesçe yasamis, aralarinda akrabalik bagi kurmus vatandaslarimizin arasina nifak tohumlari ekmek isteyen bölücü terör gözyaslarindan baska bir sey getirmedi. Sehit çocugumuzun bu gözyaslari birçok seyden daha degerlidir. Sehidimizi kalbimize gömdük. Allah bu tür acilari bir daha göstermesin. Ancak, sehidimizin yakinlarinin sahipsiz olmadigini herkesin bilmesini istiyorum. Sehidin babasi babamiz, kardesleri kardesimiz, muhterem esi bacimiz ve çocuklari da çocuklarimizdir. Ben ve beraberimdeki heyet, sehidimizin babasinin emrindeyiz. Bu vesileyle terörü ve onu destekleyenleri bir kez daha lanetliyoruz.” dedi.

Sehit babasi Mehmet Ali Katmis ise “Vatanimiz milletimiz sagolsun. Oglum bu güzel topraklar için sehit olmustur. Acimiz büyüktür. Ancak, vatan ugruna her zaman sehit olunur” seklinde konustu.

Vali ve beraberindeki heyet daha sonra sehit Irfan Katmis’in 11 yasindaki oglu Baris Katmis’i öperek, teselli etti. Küçük Baris’in Vali Mutlu ve Tuggeneral Barutçu’ya sarilarak aglamasi gözleri yasartti.