Seksendört’ün ikinci albümü çıktı

İnternette keşfedilim 2006 yılında çıkardıkları ilk albümleriyle başarıya ulaşan Seksendört’ün yeni albümü “K.G.B.” Pasaj Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ölürüm Hasretinle isimli şarkılarıyla, Türkiye’ deki rock müzik platformunda yeni bir kapı açan grup, internetin müziğe katkısı ve zararlarıyla ilgili çalışmalara hız verilmesinde büyük bir rol oynadı.

Müzik piyasaları sözlüğüne “internet efsanesi” tanımının girişinde ön ayak olmalarının yanı sıra, bestelerinde yer alan Doğu tınılarıyla dikkatleri büyük ölçüde üzerilerine çektiler.

K.G.B. albümünün prodüktörlüğü Seksendört’e ve aynı zamanda albümün mix ve masteringini yapan Çağlar Türkmen’ e ait. Tüm söz ve müziklerin gruba ait olduğu, 11 parçadan oluşan K.G.B birinci albümle karşılaştırıldığında daha enerjik.

Farklı söylemleri de içerisinde barındıran albümün klasikleşebilecek şarkıları arasında Azap, Kara Gözlüm ve Yüzün var mı? bulunuyor.

Gecelik Aşk ve Miyim? grubun aşka olan inancını sorgular nitelikte. Albüme ismini veren K.G.B, şarkı içerisindeki bir cümlenin kısaltmasından geliyor. Bu parçada alışık olduğumuz Seksendört tınısını duymak mümkün.

Olmuyor grubun kendilerine yaptıkları ilk parça. İlk dinlendiğinde bitmiş bir aşkın şarkısı zannedilse de, albüm sonrası yaşanılan bazı zor dönemleri anlatıyor.