Sel sularına kapılan amca kızları toprağa verildi

Erzurum'un Karaçoban ilçesi Kopal beldesinde kabaran dere sularına kapılıp, azgın sularda can veren 7 yaşındaki iki amca kızının cesedi toprağa verildi.

Önceki gün başlayan sağanak yağış sonrası evlerinin yakınından geçmekte olan Göksu Deresi’nin kenarında oynamaya giden Elif (7) ve Dilan Akdağ (7) kabaran sulara kapıldı. Amca kızlarından Elif’in cesedi olay yerinden 100 metre aşağıda komşuları tarafından bulunurken, Dilan’ın cesedi ise iki günlük aramadan sonra bugün öğle saatlerinde Erzurum’dan giden Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlikleri’nce evlerinin önünden 500 metre uzaklıkta dere kenarına vurmuş şekilde bulundu. Cesetler, Cumhuriyet Savcısı tarafından otopsi yapıldıktan sonra Kopal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Gıyasettin Akdağ, kızı Elif’in dere kenarına yeğeni Dilan ile oynamaya gittiğini ve bu esnada sulara kapılarak öldüğünü belirtti. Akdağ, kardeşi Hüsnü ile birlikte çobanlık yaptığını da belirterek, “Kızımla yeğenim derenin kabaran sularına kapılmış. Ben, Malazgirt’teydim. Allah’ın taktiri.” dedi.

Hüsnü Akdağ ise Kızı Dilan’ın cesedini vatandaşların bulduğunu, yeğeninin cesedinin ise bugün sivil savunma ekiplerince bulunduğunu anlattı. Olayın tam olarak nasıl meydana geldiğini bilmediğini ancak, kabaran dere sularına yeğenlerinin kapılmış olacağına dikkat çeken Akdağ, “Kızım ile yeğenim dere kenarında oynuyordu. Boğulduğunu bize haber verdiler.” diye konuştu.

Kopal Belediye Başkanı ve dere sularında yaşamını yitiren iki kızın amcası Abdullah Akdağ ise sel ve sağanak yağış nedeniyle beldelerinde toplam 30 ev ve işyerinin hasar gördüğünü ifade etti.