Selçuk Üniversitesi 1.Lig’de

Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı, 1. Lig'de....

Tuborg takımının resmen ligden çekilmesinin ardından, Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı birinci lige kapağı attı. Üniversite basketbol yönetimi, takımı iki yıldır çalıştıran Hakan Yavuz ile yoluna devam edecek.
Geçtiğimiz sezon son anda kaybettiği maçla birinci lige çıkma şansını yitiren Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı, Tuborg Basketbol Takımı’nın ligden resmen çekilmesinin ardından 1. lige yükseldi.

Konu ile ilgili olarak bir toplantı yapan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, bir futbolcunun transfer ücreti ile büyük bir takım oluşturduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Okudan, “Bir futbolcunun transfer ücretiyle 1. Lig’e takım çıkadık. Bu büyük bir başarıdır. Öncelikle takıma olan emeklerinden dolayı antrenör Hakan Yavuz’u kutluyorum.” dedi.

Okudan, konuşmasına şöyle devam etti: “Geçtiğimiz sezon takımı buraya kadar getiren bütün oyuncularla bir vefa borcumuz var. O nedenle kadroyu çok fazla değiştirmeden yolumuza devam edeceğiz. Yönetimle görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa sürede kontrat imzalayacağız. Bu konuda Konya’lı İşadamlarının da desteklerini bekliyoruz. Futbol takımımız çok başarılı bir grafik sergiliyor. Buna basketbol takımızın getireceği başarıları da katarsak Konya’nın tanıtımına çok katkıda bulunmuş oluruz. 2007 hoşgörü yılı olarak seçildi. Bu doruğrultuda Konya her alanda ön plana çıkacak. “

Rektörün konuşmasının ardından konuşma yapan Antrenör Hakan Yavuz, “Eski oyuncularımızın yanısıra toplam 7 yabancı ve 1 Türk oyuncu alacağız. Bunun haricinde takıma abilik yapabilecek iyi bir oyuncu arıyoruz. Şimdilik listemizde Konya’lı bir oyuncu var ama kesin değil.” dedi.