Semalı öğrenciler anneleriyle birlikte kahvaltı yaptı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Toros Sema Koleji, 'Annemle Okulumda Kahvaltı Yapıyorum' proje kapsamında, öğrenciler anneleriyle birlikte kahvaltı yaptı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Toros Sema Koleji, ‘Annemle Okulumda Kahvaltı Yapıyorum’ proje kapsamında, öğrenciler anneleriyle birlikte kahvaltı yaptı.
Toros Sema Koleji Müdürü Ahmet Çakır, yaptığı açıklamada, proje ile annelerin çocuklarının eğitimine dahil olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Eğitim ve öğretiminin saç ayağını öğrenci, öğretmen ve veli diyaloğunun oluşturduğunu belirten Çakır, anne ve baba ile yapılan her kahvaltının öğrencilerin okula, okulda da derslerine motive olmasını sağlayacağını kaydetti.
Eğitim ve öğretimde anne ve babanın fonksiyonunu arttırmak için ‘Babamla Okulumda Kahvaltı Yapıyorum’ ve ‘Annemler Okulumda Kahvaltı Yapıyorum’ projelerini hayata geçirdiklerini aktaran Çakır, “Okul olarak, bu yıl ‘Annemle Okulumda Kahvaltı Yapıyorum’ projesini başlattık. Velilerimizi eğitim içine çekmek istedik. Öğrencilerin ise; ‘annem benimle ilgileniyor, öğretmenimi tanıyor, sadece işine ve evine değil, bana da vakit ayırıyor’ olgusunu yerinde görmelerini sağlıyoruz. Eğitimde öğrencinin kahvaltı yaparak okula gelmenin ne kadar önemli olduğunu kavratmak ve hiç birbirini görmeyen tanışmamış velilerimizi tanıştırmak için böyle bir program düzenledik.” ifadesini kullandı.