Şemdinli’de Zafer Bayramı kutlandı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları yapıldı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları yapıldı. Kutlamalarda asker ve vatandaşların yan yana olması dikkat çekti.

30 Ağustos Zafer Bayramı, daha bir yıl öncesine kadar operasyonlara ve çatışmalara sahne olan Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde de kutlandı. Sabahın erken saatlerinde Jandarma İlçe Komutanlığı önünde yapılacak tören için güvenlik önlemleri alındı. Askerler, dedektör tarayıcısı ve mayın arama köpeğiyle tarama yaptı. Okunan İstiklal Marşı’nın ardından Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem ve 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Atatürk anıtının önüne çelenk bıraktı. Çelengin ardından Kaymakamlık bahçesinde kokteyl verildi. Kokteyle ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Şemdinli’de Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında askerler halkla birlikte saat 15.30’da Goman Dağı’na yürüyecek. Goman Dağı daha önce pek çok operasyonla anılmıştı. 2 Eylül 2012 tarihinde 2 bin askerin katıldığı, hava destekli bir operasyon düzenlenmişti. Büyük operasyonda korucular da görev alırken, hakim tepelere Mehmetçik tarafından Türk bayrağı çekilmişti.