Semdinli halkina Bingöl’den destek geldi

BINGÖL - Bingöl'de Demokratik Kitle Örgütü (DKÖ) ve Sivil Toplum Örgütü (STÖ)'lerden olusan Bingöl Demokrasi Platformu, Hakkari'nin Semdinli ve Yüksekova ilçelerinde meydana gelen olaylarda halka destek olmak amaciyla bir basin açiklamasi yapti.

Basin açiklamasina katilan demokrasi platformu üyeleri, “Semdinli halki yalniz degildir, katiller halka hesap verecek, baristan yanayiz savasa haziriz” seklinde sloganlar atti.

Yaptigi basin açiklamasinda uzunca bir zamandir Hakkari ve çevresinde ciddi, halkin güvenligini tehdit eden, bir anlamda da halka saldiri olarak degerlendirebilecek olaylar yasandigini söyleyen Kizgin, “Bu durum geçen günlerde bir vatandasa ait kitapçi dükkanina bomba attiktan sonra yakalanan kisiler ve bu kisilere ait araçta bulunan belgelerden de anlasildigi üzere vatani savunma adina hareket eden karanlik güçlerin bir icraatidir. Bunu kimse inkar edemez, baskasina yikamaz, baskasi yapti diyemez. Çünkü halk onlari suçüstü yakaladi.” dedi.

‘Karanlik Güçler’ diye adlandirdigi birimlerin amaçlarinin, Türkiye toplumunu birbirine düsürmek ve ülkede kargasa ve kaos ortami yaratmak oldugunu belirten Kizgin söyle devam etti; “Onlar, eger Türkiye halki birbirine düserse, eger ülke bir kaos ortamina sürüklenirse basarili olacak, emellerine ulasacaktir. Bizler STÖ’ler, DKÖ’ler, Siyasi Parti ve sade vatandaslar olarak özelde Hakkari ve çevresinde gelisen ve genelde tüm Türkiye toplumunu tehdit eden bu olaylarin bir an önce tüm yönleriyle ortaya çikarilmasi ve faillerin mahkum edilmesini istiyoruz. Buradan Hakkari, Semdinli, Yüksekova, Van ve çevresindeki direnisi selamliyor halka saldiran karanlik güçleri nefretle kiniyoruz.”