Semdinli olaylari aydinlatilmali

ANKARA - Basbakanlik Sözcüsü Akif Beki, Basbakan Recep Tayyip Erdogan'in Semdinli olayinin mutlaka aydinlatmasi için talimat verdigini söyledi.

Basbakan Erdogan’in Semdinli’de meydana gelen olayi basindan beri yakindan, büyük bir dikkatle takip ettigini belirten Beki, Erdogan’in Adalet Bakani Cemil Çiçek ve Içisileri Bakani Abdülkadir Aksu ile görüstügünü ve ilgili birimlere gerekli talimatin verildigini söyledi.

Beki, söyle devam etti; “Sayin Basbakanimizin talimati; bu olayin mutlaka aydinliga kavusturulmasi. Bunun takipçisi olunacak. Sorumlular ortaya çikarilmasi için ne gerekiyorsa mutlaka yapilacak. Basbakanin talimati ile olay yerine mülkiye müfettisleri gönderildi. Onlar idari tahkikat yapacak. Adli süreç de baslamistir. Basbakanimiz AK Partilli bölge milletvekilleri ile de görüstü. Milletvekilleri olayi yerinde görmek üzere Semdinli’ye gidecekler.”

Öte yandan, Basbakan Erdogan, aksam saatlerinde MIT Müstesari Emre Taner ile de bir görüsme yapti. Erdogan’in Taner’den Semdinli olaylariyla ilgili bilgi aldigi ögrenildi.