Semdinli olaylari Çakici’yi da rahatsiz etti

ANKARA - TBMM lojmanlarinda islenen Mustafa Güngör cinayetini arastiran komisyon üyeleri, dün Tekirdag F Tipi Cezaevi’nde Alaaddin Çakici’yla görüstü.

Edinilen bilgiye göre Çakici, olaylara resmî görevlilerin karismis olmasi iddialarina temas ederken geçmiste kendisinin de yasadisi isler yaptigini belirtti. Türkiye üzerinde oyunlar oynandigina isaret eden Alaaaddin Çakici, basta hükümet olmak üzere herkesin çok dikkatli olmasini istedi. Türkiye’de her seyin kanunlara göre yapilmasi gerektigini vurgulayan Çakici, sunlari kaydetti: “Türkiye bir hukuk devleti. Her sey kanunlara göre yapiliyor, yönetiliyor. Biz de zamaninda hukuk ve kanunlara aykiri isler yaptik. Ben simdi cezaevinde yaptiklarimin cezasini çekiyorum. Kanunlara aykiri isler yapanlarin da bu isin cezasini çekmesi lazim.”

Alaaddin Çakici, Mustafa Güngör cinayetiyle ilgili bilgileri ise Erol Evcil’den aldigini aktardi. Evcil’in de bu duyumlari kendi uçaginda seyahat eden ANAP’li bakan ve milletvekillerinden elde ettigini söyledi. Cinayetle ilgili kendisine dayandirilan haberleri yalanlayan Çakici, “Bulgaristan’dan gelen bir kisinin cinayet isledigi bilgileri bana atfen basinda yer aldi, bu dogru degil. Ben Arnavut birinin isledigini söylemistim.” dedi. Cezaevi kosullarina deginen Çakici, sürekli doktor olmamasindan sikayet etti. Çakici, “3-5 cezaevini dolasan bir doktor var, arada sirada ugruyor. Devamli bir bakima ihtiyacimiz var. Sürekli bir doktor olursa iyi olur.” ifadelerini kullandi