Semdinli sinavi

SEMDINLI - Tüm süpheler güvenlik güçleri üzerinde yogunlasiyor...

YINE UZMAN ÇAVUS
Semdinli olayinda yeni bir jandarma baglantisi… Halka ates açilan araç, Uzman Çavus Tanju Çavus’un esinin üzerine kayitli çikti. Çavus gözaltina alindi. Jandarma Genel Komutani Org. Türkeri, ‘Susurluk’ benzetmesine karsi çikti: Lokal bir olay…

Ates açilan araç uzman çavusun esine ait

Semdinli’deki olaylarda halkin üzerine ates açilan Dogan marka aracin Jandarma Uzman Çavus Tanju Çavus’un esi üzerine kayitli oldugu belirlendi. Tanju Çavus, dün Semdinli Bassavciligi’nin talimati üzerine gözaltina alindi.

Semdinli’deki olaylarla ilgili sorusturma derinlestirildikçe jandarma personelinin olaylarin içinde oldugunu gösteren bulgular kuvvetleniyor. Bombalama olayindan sonra toplanan halk ve savcinin üzerine ates açan aracin, Jandarma Çavus Tanju Çavus’un esine ait oldugu ortaya çikti.

DELILLER TOPLANIYOR
Semdinli’de iki kisinin ölümüyle sonuçlanan olaylardan sonra dikkatler bombalama sirasinda kullanilan 30 AK 933 plakali Renault marka aracin üzerinde toplandi. Ancak jandarmaya ait araçta bulunan silahlar ve bombalanan kitapevinin isaretli oldugu kroki ile ilgili sorulara yanit aranirken, bir baska araç dikkatlerden kaçti: Olay yerini incelemek üzere gelen Savci Harun Ayik’in da bulundugu kalabaliga ates açilan ve bir kisinin ölümüne neden olan Dogan marka araç.

ESININ ÜZERINE KAYITLI
Sorusturmayi yürüten Semdinli Bassavciligi incelemeyeilk olarak gözaltina alinan Veysel Ates’ten basladi. Veysel Ates, savcilik kaynaklarina göre Konya plakali Dogan marka araçta yer aliyordu. Savcilik bu ikinci araçtaki diger ismin Jandarma Uzman Çavus Tanju Çavus oldugunu belirledi ve sorusturmasini bu araç üzerinden yürütmeye basladi. Sorusturma sonunda bu aracin Uzman Çavus Tanju Çavus’un esi Sevil Çavus’un üzerine kayitli oldugu ortaya çikti.

ÇAVUS GÖZALTINDA
Semdinli Bassavciligi, bu bilgiye ulastiktan sonra Uzman Çavus Tanju Çavus’un gözaltina alinmasi için Semdinli Emniyeti Müdürlügü’ne talimat verdi ve Tanju Çavus gözaltina alindi. Bu arada yasanan olaylarin 10 tanigi dün ifade vermek üzere savciliga gitti. Cumhuriyet Savcisi’nin taniklarin ifadelerini almasi 7 saat sürdü.