Semdinli yine protesto edildi…

Kendilerine Çetelere Karsi Gençlik Insiyatifi adini veren bir grup Semdinli olaylarini Istiklal Caddesi üzerinde mesaleler yakarak protesto etti.

Aksam saatlerinde kendilerine Çetelere Karsi Gençlik Insiyatifi adini veren yaklasik yüz kisilik grup Semdinli olaylarini protesto etmek için Istiklal Caddesi Mis Sokak girisinde toplandi. Grubun mesaleler yakmasi üzerine çevik kuvvet caddeyi kapatti. “Semdinli failleri yargilansin, Kontrgerilla JITEM dagitilsin” yazili pankart açan grup adina bir basin açiklamasi yapan Burcu Eker, Semdinli’de yasananlarin Susurluk sonrasi devletin maskesinin bütünüyle düstügünü ve gerçek yüzünün gözler önüne serildigini söyledi.

Semdinli’de devletin suçüstü yakalandigini iddia eden Eker, halkin gerçeklerin üstünün örtülmemesi için günlerdir kararlica direndigini ifade etti.

Üniversite gençligi olarak yasananlarin takipçisi olacaklarini ve ortaya çikanlarin üstünün kapatilmasini engelleyeceklerini kaydeden Eker, Türkiye’nin her yaninda sokaklari doldurarak yasananlarin hesabini soracaklari uyarisinda bulundu. “Yasasin halklarin kardesligi, Kahrolsun MIT, CIA, Kontrgerilla, Katil devlet hesap verecek, Semdinli JITEM’e mezar olacak ” seklinde sloganlar atan grup basin açiklamasinin ardindan olaysiz bir sekilde dagildi.

Göstericilerin dagilimi sirasinda cadde üzerine attiklari mesalelerin çubuklarininda yanarak alevlerin yükselmesi üzerine çevik kuvvet yangin söndürücülerle müdahale ederek alevleri söndürdü.