Semih Saygıner’den şok karar!

Federasyon bünyesinde bir süredir yaşanan çalkantılar Dünya Şampiyonu Semih Saygıner'in dünkü açıklamalarıyla değişik bir boyut kazandı.

Dünya Şampiyonu bilardocu Saygıner, Federasyon Başkanı Kurugöllü tarafından haksız suçlamalara maruz kaldığını belirtip, “Bu başkanın olduğu yerde spor yapmam. Elit bilardocuların yüzde 90’ı benimle” dedi. Başkan Uğur Kurugöllü’nün kendisiyle ilgili haksız suçlamalarda bulunduğunu ve bu nedenle bir hayli yıprandığını kaydeden ünlü bilardocu, mevcut yönetim devam ettiği müddetçe bu sporu yapmayacağını belirtti.

‘Yalanlarla yıpratıldım’

Saygıner, Türkiye’nin üst düzey bilardocularının yüzde 90’ının kendisiyle aynı doğrultuda düşündüğünü ve onların da Başkan Kurugöllü’nün olduğu bir federasyonda spor yapmayacaklarını ileri sürdü. Kurugöllü’nün kendisine haksız yere ceza aldırdığını ifade eden milli sporcu, “Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na gidemedim. Klasmanda 11. sıraya düştüm. Spor kariyerimi bitirme noktasına geldim, artık yeter” dedi.

‘Her şeyi sineye çektim’

Olanlara rağmen, Türk bilardosuna zarar vermemek amacıyla cezasını sineye çekip sustuğunu ve yeni bir başlangıç yapmak istediğini söyleyen Semih Saygıner, sözlerini şöyle tamamladı: “Fakat yine yalanlarla yıpratıldım, milli takıma alınmadım. Böyle gitmesi halinde sporu bırakacağım. Buyursunlar, rahatça yönetsinler. Türk bilardosu bu anlayışla büyük bir yara almış durumda. Gemileri yaktık, geri dönüş yok.”