Sempatizanlardan muhtarlık binasına çirkin saldırı

Terör örgütü eleşabı Abdullah Öcalan'ın doğum gününde Erzincan'da PKK yandaşları Cumhuriyet Mahallesi muhtarlık binasına çeşitli yazılar yazarak, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ali Erdoğan'ı yazıları ile tehdit etti.

Cumhuriyet Mahallesi içerisinde Fırat İlköğretim Okulu’nun yan kısmında bulunan muhtarlık binasına gece kimliği belirsiz kişiler tarafından PKK yanlısı yazılar yazıldı. Binanın dört bir tarafına yağlı boya ile yazılar yazan PKK yandaşları, “Biji Serok Apo (Yaşa Başkan Apo), Diyarbakır halkı yanlız değildir PKK ve Polis ile işbirliği yapma uyarıdır PKK” yazdılar. Yaşanılan olayın ardından güvenlik güçleri muhtarlık binası civarında gerekli incelemeleri başlattı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ali Erdoğan, bir takım çevrelerin Erzincan’ı karıştırmak istediğini fakat mahalle sakinleri ve Erzincanlıların böylesi oyunlara gelmeyeceğini belirtti.

Muhtarlar Dernek Başkanı Kurtuluş Kılıç, yapılan saldırıyı kınadı. Kılıç, “Bu tip olaylar kamu görevi yapan muhtarlarımızı yıldırmaz. İki üç kişinin yaptığı olaylar Erzincan’ı etkilemez. Erzincanlı yıllardır kardeşce ve birlik beraberlik içerisinde yaşamıştır. Terör örgütleri hiçbir zaman başarı elde edememiştir.” ifadelerine yer verdi. 7 yıldır Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Binali Gürakan (60) ise Türk Bayrağı altında herkesin kardeşce yaşaması gerektiğini fade ederek, “İki üç çocuğun arkasına sığınarak eylem yapanların hiçbirşey yanına kâr kalmayacaktır. Biz dostça ve kardeşce bu vatan topraklarında yaşıyoruz. Kimse bizim huzurumuzu bozamaz.” açıklamasında bulundu.

Olayla ilgili olarak tahkikat devam ederken, yazılan bölgeler yağlı boya ile kapatıldı.