Semt pazarlarında turfanda biberin kilosu 3 YTL

Fethiye semt pazarlarında turfanda biber fiyatları cep yakıyor.

Biberi 2,5 YTL ile taze fasulye takip ediyor. İlçede ocak ayında sebze fiyatları artarken, meyve fiyatları ucuzladı. Sebze satıcıları, 20 gündür biberin 3 YTL’den satıldığını söylüyor. Kış ayında en fazla tüketilen portakal ile elma meyvesi kilosu 50 YKr’tan pazara sürülüyor.
Fethiye’de semt pazarlarında meyve ve sebze satıcılığı yaptığını bildiren Süleyman Yılmaz (52), turfanda biber ile halden kilosu 2,5 YTL’ye aldıklarını söyledi. Yılmaz, “Yirmi gündür semt pazarlarında biber ile fasulyenin fiyatı 2,5 ile 3 YTL’den aşağı düşmedi. Ay sonuna kadar bu fiyatın düşeceğini zannetmiyorum. Ocak ayında turfanda sebze fiyatları artarken, meyve fiyatları düştü. Biber ile fasulye pahalı olduğu için sebze halinde 100 kilogramdan fazla almıyorum. Şu anda en pahalı meyve 3 YTL ile turfanda çilek.” dedi.
İlçede semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatları şu şekilde sıralanıyor: Sivri biber 3 YTL, çarliston 2 YTL, fasulye 2,5 YTL, kabak 1YTL, salatalık 1 YTL, domates 25 YKr, ıspanak 75 YKr, pırasa 75 YKr, karalahana 75 YKr, elma 50 YKr ve portakal 50 YKr.