‘Sen bu milleti sahipsiz mi sandın?’

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir çiftçiye "lan" diyerek hitap etmesini sert bir dille eleştirdi.

Sezer, partisince Adana’nın Yüreğir ilçesi Serinevler Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuştu. Erdoğan’ın daha önce de derdini anlatan bir çiftçiye, “Bütün Türkiye size mi çalışacak?” diye çıkıştığını, derdini anlatanları da azarladığını savunan Sezer, “Haddini bil başbakan! Tasını tarağını topla git başbakan! Seni iktidardan göndermezsek siyaset bize zehir olsun başbakan!” diye konuştu.

AK Parti’nin 3 yılda ülkeyi 100 milyar dolar borca soktuğunu ileri süren Sezer, “Bu süre zarfında ne arttı, kapkaç, hırsızlık arttı. Yüzde 9.9’luk büyüme varmış. Büyümeden pay alan var mı? Yok.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’ı da hükümete koltuk değneği olmakla suçlayan Sezer, Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP ve AK Parti’nin gizli pazarlık yaptıklarını savundu.

Bu arada partililer, salona “Atatürk çiftçiye efendi dedi, Erdoğan lan dedi”, “Herşeyiniz yalan bana demeyin lan” şeklinde pankartlar astı.