Senai Demirci’den Müslümanlara uyarı

Senai Demirci, seviyesiz insanların alaycı ve ithamlarla dolu karikatürlerle bir inanışa saldırdığını belirterek, "Hakaret eden zihniyetin seviyesine Müslümanlar asla düşmemeli." dedi.

Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayı’nda Dr. Senai Demirci bir konferans verdi. “Aşkı eve çağır” konulu konferansla ilçede izleyicinin karşısına geçen Demirci, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürler karşısında Müslümanları doğru davranış ve tutum üzerinde bulunmaya çağırdı.

Temelde aile konusunu işleyen bir konferans vermek için ilçeye gelen Demirci, son günlerde taşkınlıklar şekline dönüşen davranışlarla gündemde yeri koruyan karikatür meselesine değinmeden geçemedi. Konuşmasında İslam anlayışı gereği kötülüğü iyilikle yok etmenin gerekliliğine yer veren Demirci, seviyesiz insanların alaycı ve ithamlarla dolu karikatürlerle bir inanışa saldırdığını belirterek, hakaret eden zihniyetin seviyesine Müslümanların asla düşmemesi gerektiğini söyledi.

Konferansında ailenin toplumu ayakta tutan en önemli unsur olduğuna işaret eden Demirci, “Başka ülkelerin petrolü, uçağı var ise bizim de yıkılmayan bir aile yapımız var, ülkemizi ayakta tutan sermayemizi koruyup yüceltmekte bizim görevimiz” şeklinde konuştu. Evlilikte gençlerin ideal eş arayışı içinde olduklarını söyleyen Demirci, “Kimse ideal eş aramasın, birbirimizi olduğumuz gibi sevmeyi öğrenelim” çağrısında bulundu. “Sevdiğimiz insanlara gereken önemi verelim” diyen Demirci, “Peygamber Efendimizin eşine karşı özenli sevgi dolu üslubu örnek alalım” dedi.

“Seni seviyorum” demenin çok güzel bir davranış olduğunu belirten Demirci, yazdığı bir kitabında 180 dilde “seni seviyorum” sözcüğünü derlediğini, “seni seviyorum” demekten hiçbir zaman vazgeçilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Dr. Demirci konferansının ardından kitaplarını imzaladı.