Şener; ‘Kuru sevda kimseye fayda vermez’

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, 2002 yılında Türkiye'nin Gayri Safi Milli Hasılası'nın (GSMH) 182 milyar dolar iken 2005 yılında bu rakamın 363 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

AK Parti’nin ilçe kongresine katılmak üzere Osmaniye’nin Kadirli ilçesine gelen Devlet Bakanı Şener, “Dünya’da büyük ekonomi olarak anılan ülkeler arasına Türkiye de girmelidir dedik. AK Parti döneminde istikrarlı bir büyüme trendi yakalandı. 1998 ile 2002 yılları arasında Türkiye’nin yıllık büyüme hızı yüzde sıfırdır. Yani dünya büyürken Türkiye ekonomisi büyümemiştir. 1992 ile 2002 yılları arasında Türkiye ekonomisinin büyüme oranı yüzde 2.9’dur. Bu rakam 2003’te 5.9, 2004’te 9.9, 2005 yılında ise 7.6 olmuştur. Son üç yılın ortalaması ise 7.8’dir. 2002 yılında tüm Türkiye’nin ekonomisinin büyüklüğü 182 milyar dolar iken şimdi bu rakam 363 milyar dolar olmuştur.” şeklinde konuştu.

AK Parti ile Türkiye’de siyasetin yeni bir döneme girdiğini söyleyen Şener, “AK Parti döneminde her hangi bir parti propagandasına gidilmemiştir. Ülkede işler yolunda olsun, vatandaş huzurlu olsun siyasette kim olursa olsun. Önemli olan 73 milyon insanın mutluluğu huzuru ve milletin bekasıdır. Bu arzu gerçekleşirse gerisi teferruattan ibarettir.” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal ve Şükrü Ünal, yapılacak kongre ile AK Parti’de yeni bir hamlenin başlayacağını ve kazananın AK Parti olacağını söyledi. Kadirli İlçe Başkanlığı için aday olan Bahaddin Durmuşoğlu ve Hüseyin Gökçeli ise, ilçede yeni bir güç kazanacaklarını dile getirdi.

Bu arada bakanın geleceğini duyan Kadirli belediye işçileri yol güzergahında eylem yaptı. Belediye’den maaşlarını düzenli olarak alamadıklarını pankartlarla ifade etmek isteyen işçiler daha sonra yapılan görüşmeler neticesinde ikna edilerek eylemden vazgeçirildi.

İşçilerin pankartlarında, ‘İşçi alacakları 20 milyara ulaştı, işte alın terimiz, Belediye Başkanı bizleri adam yerine koymuyor, faizciye düştük’ şeklinde yazılar yer aldı.