Senol Günes Brezilya’ya gitti

ISTANBUL - A Milli Takimlar ve Trabzonspor Eski Teknik Direktörü Senol Günes, Brezilya'ya gitti.

Brezilya’da yasayan arkadaslariyla her zaman görüstügünü ve oradan birkaç kulübün teknik adam aradigini bildigini kaydeden Günes, “Su anda bana gelen herhangi bir resmi teklif de yok. Aslinda ben de takim çalistirmayi düsünmüyordum. Ilk önce o ülkeye gidip gezecegim. Futbolu hakkinda bilgiler toplayacagim bir nevi tatil yapmak istiyorum. Ancak bu bu süre içinde bir görüsme talebi gelirse tabiki görüsecegim. Kosullarda olusursa neden olmasin Brezilya’da bir takim çalistirabilirim” dedi.

Trabzonspor Kulübü’nden ayrildiktan sonra dinlenme imkani bulamadigini belirten Günes, “Oranin futbolunu begenerek izliyorum. Hayatimda ben de ilk defa Brezilya’ya gitmis olacagim. Hem orada ligler oldukça sikistirilmis durumda hergün maç izleme imkanim olacak. Yine futbolculari yakindan takip etme imkanim olabilecek. Bir nevi kafa dinlenecegim” diye konustu.

-“MILLI TAKIM’IN BASARILI OLMASINI ISTIYORUM”-

A Milli Takim’in yarin Isviçre ile oyanayacagi baraj maçi ile ilgili olarak da Senol Günes, söyle konustu:

“Milli Takimi’mizin basarali olmasini istiyorum. Bizim 2006 yilinda Almanya’da olmamiz gerekiyor. Ilk maçta yarin futbolcularimiz Fatih Terim yönetiminde avantajli bir skorla ayrilir ve çarsamba günü de kendi sahamizda onlari eleyerek Almanya’ya katiliriz”

Günes, Turkcell Süper Ligi hakkinda yorum yapmaktan kaçinirken tecrübeli teknik adamla birlikte esi ve menajeri Ayhan Yesilbas da Brezilya’ya uçtu.