Sepp Piontek: Fatih Terim Türk futbolunun kalbini en iyi bilen teknik adam

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörlerinden Sepp Piontek, Türk futbolunun Fatih Terim'le daha başarılı olacağını söyledi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın eski teknik direktörlerinden Sepp Piontek, Türk futbolunun Fatih Terim’le daha başarılı olacağını söyledi.

Usta teknik adam, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut’un davetlisi olarak Evrenseki Kültür Evi’ni ziyaret etti. Manavgat Evrensekispor futbolcularıyla sohbet eden Piontek, kültür evinde sergilenen 10 asırlık Yörük-Türmek hayatından kesitler sunan eşyaları görerek bilgi aldı.

Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, Piontek’e beldelerine yaptığı ziyaret anısına plaket ile eşine hediye edilmek üzere Anadolu motifleri süslemeli vazo hediye etti. Piontek, kültür evi ziyaretinde Türkiye Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’e övgüler yağdırdı. Türk futbolunun Guus Hiddink’te önce önemli başarılara imza attığını belirten Piontek, Hiddink’le birlikte bunun düşüşe geçtiğini söyledi.

Fatih Terim’le birlikte Türk futbolunun yeniden ivme kazanacağına yürekten inandığını belirten Piontek, bu konuda eski asistanı Terim’e güveninin tam olduğunu kaydetti. Terim’in Türk futbolunun kalbini A’dan Z’ye en iyi bilen teknik adam olduğunu vurgulayan Piontek, şunları söyledi:

“Türk Milli Futbol Takımı Terim’le çok güzel başarılara imza atacaktır. Terim, dünya çapında bir teknik adamdır. Galatasaray’daki başarıları bunun en güzel örneğidir. Terim, Türk futbolununun kalbini en iyi bilen kişidir. Terim’i diğer teknik adamlardan ayıran en önemli özelliği Türk futbol takımının kalbini çok iyi bilmesidir. Terim, Türk Milli Takımı’nı en iyi noktaya taşıyacaktır. Türkiye, Hollanda yenilgisi olmasaydı şampiyonaya gidecekti. Türk futbolunun dünya çapında kendisini göstermesinde 2 yıla ihtiyacı var.” ifadesini kullandı.

Piontek, Avrupa ülkelerinde gurbetçi Türk çocuklarının da futbolda başarılı olduğunu, buna en güzel örneğin Real Madrid ve Arsenal’de oynayan Türk futbolcuların olması olduğunu kaydetti.

PİONTEK: BAŞBAKAN ERDOĞAN BU KÜLTÜR EVİNİ ZİYARET ETMELİ

Usta teknik adam Piontek, Evrenseki Kültür Evi’nde sergilenen Yörük-Türkmen hayatını anlatan eşyalardan etkilendiğini söyledi. Bir çok Avrupa ülkesini gezdiğini anlatan Piontek, böylesi geniş kapsamlı kültür zengini bir evi ilk defa gördüğünü kaydetti.

Böylesi bir kültür evi açtığı için Başkan Barut’a teşekkür eden Piontek, “Bu güzel kültür evini Başbakan Erdoğan görmeli. Bu evdeki eşyaları görerek tarihe yolculuk yaptım. Çok etkileyici ve fantastik. Bu evdeki kültür hazinesi eşyalar beni etkiledi. Fantastik bir yer.” diye konuştu.

Piontek, kültür evinde buğday dövülen tahtayı eline alarak dibek talında keşkeğin nasıl yapıldığını dinledi. Piontek, kültür evinde at gücüyle zeytinyağı çıkarmada zeytin ezme taşının yanında maket ata bakarak, “Fatih Terim’i bu atın üstünde hayel ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Barut, Piontek’i çok sevdiklerini ve Evrenseki’de yaşamasını teklif etti. Kuşadası’nda bir evinin olduğunu aktaran Piontek, Manavgat’ın iklimini sevdiğini, Barut’un teklifini de “niçin olmasın” diye cevapladı.