Sera çadırında soba faciası: 4 ölü!

Mersin'de, 4 genç kaldıkları sera şeklindeki çadırın içinde yaktıkları soba ve piknik tüpünün kurbanı oldu.

Alınan bilgiye göre, olay, Kazanlı Beldesi Camiişerif Mahallesi’ndeki Esat Güven’e ait maydanoz tarlasında meydana geldi. Şanlıurfa’dan Mersin’e çalışmak için gelen Ahmet Bilgitay (20), İbrahim Sağır (20) ile Abit (20) ve Abdullah Demir (22) kardeşler, Kazanlı Beldesi’nde sulama işçisi olarak çalışmaya başladı. Dün akşam Esat Güven’e ait maydanoz tarlasını sulamak için tarlaya gelen 4 genç, akşam saatlerinde sulama hortumlarını yerleştirdikten sonra dinlenmek üzere naylondan yapılan çadırlarına gitti. Bu sırada kömür sobasını ve piknik tüpünü yakarak ısınmak isteyen 4 genç uyudu. Sabahleyin gençleri kaldırmak için gelen Münif Akgün ise gençlerin seradaki cansız bedeni ile karşılaşarak emniyet güçlerine haber verdi.

Münif Akgün, olayı şu şekilde anlattı: “4 genci başta bir tarlayı sulaması için kaldırmaya geldim. Bağırmama, çadıra vurmama rağmen gençlerden bir ses gelmedi. Çadırı açıp baktığımızda ise cesetleri görünce şaşkına döndük.”

Olay yerine gelen ekiplerin ve cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından cesetler, otopsi yapılmak üzere Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.