Sergen; ‘Tigana takımın başında kalmalı’

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın iyi yerlere ulaşması için Teknik Direktör Jean Tigana'nın iyi bir seçim olduğunu vurgulayarak, "Oyuncu olarak onun takımın başında kalmasından yanayım" dedi.

“Futbolda bu tür sonuçlar her zaman var. Futbolun doğasında böyle şeyler var. Özellikle kupa maçlarında dünyanın her tarafında bu tür sansasyonel sonuçlar alınabiliyor. Bu mağlubiyete bir gerekçe veya bahane uydurmak istemiyorum, ama gerçekten sahanın zemininin kötü olması ve gündüz maçı olması bizi az da olsa etkiledi. Artık bunu unutarak, önümüzdeki maçlara konsantre olmalıyız. Yarın Çaykur Rizespor ve ardından da Sarıyer ile oynayacağımız karşılaşmaları düşünüyoruz.”

Sergen Yalçın, bir gazetecinin, “100. yıldaki şampiyonluktan sonra neden başarı bir türlü yakalanamadı?” şeklindeki sorusuna, “100. yıldan sonra iskelet kadro kurmakta zorlandık. Bu bizi elde edeceğimiz başarılardan alıkoydu. Şu an için çok iyi bir hoca ile çalışırıyoruz. Hocamız ile birlikte önümüzdeki sezon mücadele ettiği her platformda en üste oynayacak ve başarılı olabilecek bir takım kurulacağına inanıyorum. Beni bu şekilde konuşmaya da hocanın dürüst ve cesur karakteri sevk etti. Tigana şu an için bizim takımımızda olması gereken en doğru isim. Biz bütün oyuncular olarak onun takımda kalmasını istiyoruz” diye cevap verdi.

Gazetecilerin Fenerbahçe derbisi ile ilgili sorularına Yalçın, “Şu an önümüzde başka maçlar var, ama Fenerbahçe maçının atmosferi ve önemi bambaşka. Ezeli rakibimiz ile oynadığımız her karşılaşma oldukça çekişmeli ve renkli geçmiştir, bunun da öyle olacağına inanıyorum” yanıtını verdi.

Yeni transfer Gökhan Güleç ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Sergen, “Beşiktaş, Gökhan gibi genç oyuncuların oynaması için Türkiye’deki en iyi kulüp. Çok genç ve iyi bir oyuncu Gökhan. Ben burada kendisini ispatlayıp, Avrupa’da da çok iyi takımlarda forma giyeceğine inanıyorum. Ama her şeyden önce kendisi de buna inanıp, bu doğrultuda çalışmalı. Çünkü çalışmadan hiçbir yere gelinmiyor” şeklinde konuştu.

-GÖKHAN: “BANA EN UYGUN KULUP BEŞİKTAŞ”

Basın toplantısında konuşan Gökhan Güleç, İnegölspor maçını şöyle değerlendirdi:

“Ben Beşiktaş’a transfer olmadan önce de takımın yakalamış olduğu bir çıkış vardı. Şimdi önümüzdeki maçları da kazanarak, bu çıkışa devam etmek istiyoruz. İnegölspor maçını soracak olursanız, bu tamamen futbolun her zaman için doğasında bulunan bir kaza. Kısacası bu futbolun bir gerçeği, bazen böyle sonuçlar olabiliyor.”

Gökhan Güleç, Beşiktaş’a neden transfer olduğu sorusuna ise, “Şimdi daha sağlıklı düşündüğüm zaman şunu görebiliyorum ki, Beşiktaş, oyun stilim, kafa yapım ve karakterimi göz önüne aldığım zaman Türkiye’de bana en uygun kulüp. Ben de şimdi buradayım. Bu tercihi yaptığım için de oldukça mutluyum” dedi.

Gökhan, hedefleri ile ilgili soru üzerine, “Her genç oyuncu gibi benim de doğal olarak hedeflerim var. Ama ben öncelikle formasını giydiğim Beşiktaş’ın başarılı olmasını istiyorum. Ben de oynayacağım futbolla kendimi burada hem taraftarlara hem de camiaya kanıtlamak istiyorum” diye konuştu.