Sergen’den sözleşme şov

Eskişehirspor, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da hazır bulunduğu törenle Atatürk Stadı'nın tribünlerini dolduran 6000 coşkulu taraftarının önünde Sergen Yalçın'la sözleşme imzaladı.

Geçen yıl Etimesgut Şekerspor’da oynayan Beşiktaş’ın eski futbolcusu Sergen Yalçın’la Antalyaspor’un golcü futbolcusu Coşkun Birdal, bugün yaptıkları sözleşmeyle Eskişehirsporlu oldu. İmza törenine Vali Kadir Çalışıcı’yla Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu ile yöneticiler de katıldı. İmza töreninde konuşan Bakan Kemal Unakıtan, şöyle dedi:

“Size Alex’i alayım demiştim. Şimdi yerli ve milli Alex’i aldım. Çıkın 1’inci Lig’e burada Ronaldinho’yu görün. Bu taraftara her şey layık. Eskişehirspor’un bildiğim eski Eskişehirspor gibi yine fırtına gibi esmesi lazım. Yerli Alex yetmedi, bir de Coşkun’u aldım size. Taraftardan beklediğim centilmen olmaları, taşkınlık yapmamaları, Türkiye’nin örnek taraftarı olmaları. Birlik ve beraberlikten şampiyonluk gelir.“

Eskişehirsporlu taraftarlar da Bakan Unakıtan’a, “Kemal abi, kıyak yapsana, Ronaldinho’yu da alsana“, “Kemal abi, açık tribünü kapatsana“ ve “Kemal abi Sergen’i aldın yetmiyor“ diye tezahüratta bulundular. Kulüp Başkanı Hatipoğlu ise konuşmasında taraftarlarına şampiyonluk sözü verdi, desteklerinden dolayı Bakan Unakıtan’a teşekkür etti.
Taraftarlar, sahaya ilk olarak çıkan Coşkun’a sevgi gösterisinde bulundular. Ardından sahaya çıkan Sergen Yalçın, coşkulu taraftarları selamladı. Bu arada taraftarların tribünlere Sergen’le ilgili pankartlar astıkları gözlendi.
Sergen Yalçın ve Coşkun, daha sonra sahaya kurulan masada Bakan Unakıtan, Vali Kadir Çalışıcı’nın yanına oturarak sözleşmeye imza attılar. Sergen, sözleşmeyi imzaladıktan sonra şunları söyledi:

“Böyle büyük bir camiaya geldiği için çok mutluyum. Gerçekten Eskişehir önemli bir şehir. Taraftar potansiyeli çok yüksek bir şehir. Böyle bir takımda önümüzdeki sezon mücadele edeceğim için çok mutluyum. Euraya gelişimde tabi bakanımızın da büyük katkıları oldu. İnşallah önümüzdeki sezon birlik ve ve beraberlik kurabilirsek Süper Lig’e çıkabileceğimizi tahmin ediyorum. Bütün çalışmalar da bunun için yapıldı.“

HÜRRİYET