Seri katile müebbet istemi

Dört kişiyi öldürdükten sonra yakalanan Osman Bora Çuhacı hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul’da, travesti Murat Taç’ı kafatasından tek kurşunla vurarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve ruhsatsız silahının incelemesi sonucu 3 kişiyi daha aynı şekilde öldürdüğü belirlenen Osman Bora Çuhacı hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
İddianameye göre, şüpheli Çuhacı ile sevgilisi Şule Özbakan’ın Fenerbahçe – Galatasaray maçı için girdikleri iddia ile suç konusu başladı.
İddiayı kazanan Çuhacı, sevgilisinden travesti Murat Taç’la birlikte olmasına rıza göstermesini stedi. Özbakan, Taç’la 80 YTL’ye anlaştı. Çuhacı, Ulus’taki evinde Taç’la birlikte olmak için odaya girerken, Özbakan da salonda bekledi. Odadan çıkan Çuhacı, Özbakan’a, kadın olmadığı için ilişkiye giremediğini, Taç’ın kendisiyle alay ettiğini söyledi ve birlikte evden ayrıldılar.
Çuhacı, daha sonra Özbakan’dan, Taç’ı arayarak bir buluşma ayarlamasını istedi. Çuhacı buluştuktan sonra tartıştıkları Taç’ı ruhsatsız silahıyla öldürdü.
İddianamede, Çuhacı’nın Browning marka ruhsatsız silahının, 5 Ekim 2005 günü Begüm Tenekekesen’in, 18 Ekim 2005 günü Nihal Tezkurtaran’ın ve 11 Kasım 2005 Gökçe Şendin’in öldürülmesi ile 28 Kasım 2005’te Kostantin Yuvanidis’in ve 19 Kasım 2005 günü Ahat Rüstemoğlu’nun tehdit edilmesi olaylarına da karıştığının belirlendiğine yer verildi.