Seri katile ömür boyu hapis

Bursa, Sakarya, İzmit, Mersin, Adana ve Ankara'da bir hafta içerisinde 7 kişiyi öldürüp, 1 kişiyi yaralayan seri katillerden Yiğit Bekçe Sakarya'da işlediği cinayetten ötürü ömür boyu hapse mahkum edildi.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan davanın duruşmasına, Hendek ilçesinde petrol istasyonu çalışanı Mehmet Çakır’ın öldürülmesi ve görgü tanığı Dursun Dere’nin yaralanması olayını gerçekleştirdikleri iddiasıyla yargılanan tutuklu sanıklar Bekçe, Karahasan, ile tutuklu sanıklara araç ve pompalı tüfek temin ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan C.A.O. katıldı. Duruşmada sanık ve mağdurların avukatları ile öldürülen Mehmet Çakır’ın eşi Dilek Çakır hazır bulundu.

Mahkemede son sözleri sorulan Yiğit Bekçe, olayların gerçekleşmesinden ötürü üzgün olduğunu söyledi. Mehmet Karahasan ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını ileri sürerek suçsuz olduğunu belirtti. Tutuksuz sanık C.A.O da suçsuz olduğunu ve beraatini istedi.

Mahkeme heyeti Yiğit Bekçe’yi temyiz yolu açık olmak üzere, Mehmet Çakır’ı kasten öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına, cinayeti gizlemek ve delilleri ortadan kaldırmak amacıyla Dursun Dere’yi yaraladığı için de 15 sene hapse mahkum etti. Mehmet Karahasan ise temyiz yolu açık olmak üzere kasten adam öldürmek suçuna yardımcı olmaktan 15 sene ve suçun gizlenmesi amacıyla Dursun Dere’nin yaralanması olayına yardım etmekten 15 yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı. Diğer sanık C.A.O. beraat etti.

OLAY

Yiğit Bekçe ile Mehmet Karahasan, ilk olarak 21 Ekimde Bursa-Yalova girişindeki bir kestane satış mağazasında çalışan Hüseyin Çalışkan’ı, ardından da 3 gün içinde, Kocaeli D-100 kara yolundaki Savaş Dönmez Parkı’nın yanındaki bir pişmaniye dükkanında Fatih Kılıç’ı, Sakarya’nın Hendek, Mersin’in Erdemli ve Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde gasp amaçlı olarak 5 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi yaraladıkları iddiasıyla 24 Ekim 2006 tarihinde Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yakalanmıştı.