Serik’te kırsal köyleri kalkındırmak için strateji belirleniyor

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı kırsal köyleri sosyoekonomik yönden kalkındırmak için strateji belirleniyor.

Hangi köye ne tür yatırımların yapılacağı yönünde görüşlerin alınması için her ay muhtarlarla toplanılacağı belirtildi.

Serik’in kırsal köylerinde insanların büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Hasan Teker, muhtarlardan bulundukları köylerde ne tür projelerin uygulanabileceği yönünde bilgi istediklerini vurguladı. Teker, “Muhtarlardan gelen öneriler doğrultusunda kırsal köyleri kalkındırmak için strateji belirlemeye çalışıyoruz. Belek, Kadriye ve Boğazkent dışında kalan köylerde hayat standartları çok düşük.” dedi.

Dağ ve kırsal köyleri meyvecilik, Belek, Kadriye ve Boğazkent gibi turistik belde yolu üzerinde bulunan köyler ise turizm yönünde yapılabilecek projelerden yana tavır belirledi. “Bu köyler bizim köyümüz, ordaki insanlar bizim insanımız.” diyen Teker, muhtarlara Serik’te arıcılık konusunda üretici birliği kurulduğu müjdesini verdi.

Serik’te zeytinyağı fabrikası kurulması için girişim başlattıklarını belirten İl Genel Meclis üyesi, Salihlide zeytincilik konusunda araştırma yaptığını aktararak, “Üretilen zeytinin Serik’te işlenmesi için çalışıyoruz. Bu konuda girişimimiz var. Önümüzdeki günlerde netleşecek.” diye konuştu.