Serkan Erdoğan’ın şanssız sakatlığı…

TAU Ceramica forması altında İspanya Ligi ACB'de çok başarılı bir sezon geçiren Milli oyuncu Serkan Erdoğan, şanssız bir sakatlık yaşadı.

Tedavisi yoğun bir şekilde süren yıldız oyuncunun Çarşamba günkü 3. maça yetişip yetişemeyeceği ise henüz kesinleşmedi.

Bu sezon İspanya’da Süper Kupa ve Kral Kupası’nı kazanan, Euroleague’de 3.’lük gibi önemli bir derece elde eden TAU Ceramica’nın en önemli silahlarından bir tanesi olan Milli basketbolcu Serkan Erdoğan, bugünlerde son derece üzgün. Kulüp tarihinin en başarılı sezonunu yaşayan TAU Ceramica’nın çizdiği üstün başarı grafiğinde önemli bir pay sahibi olan Erdoğan, final serisinin ilk maçında sağ ayak bileğinden sakatlandı. Cuma akşamı Malaga’da oynanan maç sırasında yaşanan bir mücadelede ayak bileğini burkan ancak karşılaşmaya devam eden Erdoğan’ın bileği maç sonrasında şişti.

10 sayı-5 ribaund-1 asist ile tamamladığı karşılaşmanın ardından buz tedavisi uygulanan bileğini cumartesi günü yapılan idmanda zorlayan Erdoğan’ın sakatlığı nüksedince, idmanı tamamlayamadı. Bu gelişme üzerine yoğun bir tedavi rehabilitasyon süreci başlarken, Milli oyuncunun pazar akşamı Malaga’da oynanan serinin ikinci maçında forma giymesi mümkün olmadı.

Cumartesi gününden bu yana idmanlarda yer almayan ve tedavisi süren Erdoğan, çarşamba günü Vitoria’da oynanacak olan 3. maçta mutlaka sahaya çıkmak istediğini vurgularken, şunları söyledi: “İspanya’daki ilk sezonumda büyük başarılar elde ettim. Ancak lig şampiyonluğu bunların en anlamlısı olacaktı. Böylesine kritik bir dönemde böylesine ciddi bir sakatlık yaşamam gerçekten de büyük bir şanssızlık. Seride 2-0 geriye düştük ve saha avantajı da rakibimizde. Doğrusu seriyi buradan çevirmek hiç de kolay olmayacak. Ben inşallah Çarşamba akşamı sahaya çıkabilirim ve takım olarak işleri yoluna koyabiliriz. Şampiyonluk için elimizden gelen herşeyi yapacağız”.

Serinin ilk maçını 81-67, ikinci maçını ise 83-78 kazanan Unicaja Malaga bir maç daha kazandığı takdirde şampiyonluk sevinci yaşayacak.