Serseri kurşunlar bir lise öğrencisini yaraladı

Şişli'de, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce açılan ateş sonucu okul önündeki bir lise öğrencisi ile bir vatandaş, ayağından yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Zincirlikuyu’da bulunan İstanbul Sanayi Odası Endüstri Vakfı Meslek Lisesi önünde meydana geldi. Okuldan çıkan Tesisat Teknolojisi Bölümü son sınıf öğrencisi Serdal G. ile yoldan geçen Celal Ö. isimli vatandaş, nereden geldiği belli olmayan bir noktadan açılan ateş sonucu bacaklarından vuruldu. Kanlar içerisinde yere yığılan Serdal G. ve Celal Ö., çevredeki vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırıldı. Bacaklarından kurusıkıdan bozma bir silahtan çıktığı tahmin edilen birer adet bilye çıkan Serdal G. ve Celal Ö., tedavi altına alındı.

Lise öğrencisi Serdal G., okuldan çıktığı sırada bacağında acı ile beraber bir karıncalanma hissettiğini belirterek, pantolonunu kaldırdığında bacağındaki kanı gördüğünü söyledi. Olayla ilgili kimseyi görmediğini kaydeden G., “Yanımda arkadaşlarım da vardı. ‘Pat’ diye bir ses geldi. O sırada bir acı hissettim ve yere yıkıldım. Sonrasında arkadaşlarım beni hastaneye getirdi ” diyerek olayı anlattı.

Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.