Sertifikalı taraftar dönemi

Boluspor Kulübü ve Bolu Barosu işbirliği ile taraftarların eğitilmesi amacıyla ''Eğitimli taraftar semineri'' düzenlenecek.

Bolu Barosu Başkanı Gazanfer Günler, Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı ve Avukat Tuncay Alnıak, Bolu Barosu Sosyal Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, yapılacak seminerle taraftarların eğitilmesinin amaçlandığını ifade eden Bolu Barosu Başkanı Gazanfer Günler, şunları söyledi: ”Boluspor, yıllardan bu yana kenti en iyi şekilde temsil etti.

Boluspor sevdalısı taraftarlarımızın eğitilmesi amacıyla böyle bir seminer yapmaya karar verdik. Bütün takımların taraftarlarına örnek olan Boluspor taraftarı, yapılacak seminerden sonra sertifikalarını alarak eğitimli taraftar olacak.”

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı ise ”Türkiye’de ilk defa yapılacak olan eğitimli taraftar seminerinin taraftarlarımızın centilmence maçları seyredebilmeleri ve Boluspor’un centilmenlik ruhuna yakışır davranmalarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum.

2005 yılında Boluspor taraftarının aldığı en centilmen taraftar ödülünün devamı için bu seminer büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu. 20 Ocak’ta Bolu Belediyesi eski Nikah Salonu’nda düzenlenecek seminere, FIFA kokartlı eski hakem ve Avukat Cem Papila, Bolu Barosu Avukatı Tuncay Alnıak, Boluspor takımı oyuncuları Erhan Namlı ve Kemal Karakaş konuşmacı olarak katılacak.