Servet ve Volkan konuştu

Servet ve Volkan Yaman, Yverdon Grand Hotel’de düzenlenen basın toplantısında G.Saray’ın İsviçre kampını takip eden medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray’ın yeni transferleri Servet ve Volkan Yaman, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Servet Çetin:
Galatasaray gibi büyük bir kulüpte her mevkide rekabetin olması normal. Benim oynadığım mevkide de büyük bir rekabet olacaktır. Başarının gelmesi için böyle bir rekabet her mevkide gerekli. Ben de Galatasaray’a katkıda bulunmaya geldim. Elimden geleni yapıp Galatasaray’ın başarılı olması için çalışacağım. Rekabet her zaman bir takıma olumlu yansır.

Fenerbahçe’den ayrıldığıma üzülmedim…
Teknik adamlar futbolculara aynı gözle baktığı sürece ben hiçbir takımda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Bir yıl önce Fenerbahçe’den ayrıldığımda oynadığım mevkiye hocanın isteğiyle 2 yabancı futbolcu transferi yapılmıştı.

Teknik adam bu transferleri yaptıktan sonra ne kadar çok çalışırsanız ne kadar iyi olursanız hocanın planları arasında yer almıyorsunuz. Bu yüzden Fenerbahçe’den ayrıldım ve bu konuda da hiçbir üzüntüm olmadı.

Benim için hayırlısının bu olduğunu düşündüm ve geçen sezon da bunu gösterdi ki bir yıl aradan sonra yine bir büyük bir camiaya geldim. Galatasaray’da oynamak her zaman zordur, her sezon hedefi olan, taraftarın beklentisinin çok fazla olduğu kulüp. O yüzden zaman zaman ben oynarım, zaman zaman arkadaşlarım oynayacak. Büyük takımda oynuyorsanız bunlara alışık olmanız lazım. Ben kendime güveniyorum.

Ben öncelikle futbolu çok seviyorum. Kariyerimde de Fenerbahçeli Servet ya da Galatasaraylı Servet olarak anılmaktan öte terlettiğim formaya yararlı olmayı hedefleyen biriyim. Oynadığım kulüp büyük takım olur, Anadolu takımı olur fark etmez ancak her futbolcunun hedefi büyük takımlarda oynamaktır. Sivasspor’a giderken de geçmişte örnekleri olduğu üzere büyük takımdan Anadolu takımlarına giden futbolcular gibi düşünmüş olsaydım bugün Galatasaray’da olmazdım. İlginin, alakanın çok olduğu bir yerden kısıtlı imkanların olduğu yere gidiyorsunuz. Sivasspor’da kendimi bırakmadım, konsantrasyonum her zaman üst seviyedeydi. Sivasspor’da iyi bir sezon geçirdim, çok fazla forma şansı buldum ve tekrar böylesine büyük bir camiaya geldim. Bütün her şey kafada bitiyor. Futbolda hiçbir zaman hedef küçültmemek lazım. Ben her zaman çalışana Allah’ın yardımcı olacağına inanırım.

Hocamız Feldkamp, futbolcularla dialogları çok iyi ve çok sıcak bir insan. Kısa bir süre oldu, daha iyi tanıyıp daha fazla kaynaşacağız. Yaşı hakkındaki eleştirilere katılmıyorum, kendisi antrenmanlarda oldukça hareketli zaten tecrübesine diyecek bir şey yok. Elbirliğiyle Galatasaray’a başarılar kazandıracağımıza inanıyorum.

Volkan Yaman:
Galatasaray’da forma giymek için rekabet mutlaka olacaktır. Futbolcu hiçbir zaman rahat olmamalı, her zaman arkada formayı almak için rekabet eden birinin varlığı gerekli. Galatasaray’ın benden beklentilerinin farkındayım. Kendime güvenmezsem bu adımı atmazdım. Elimden geldiği kadar takıma katkıda bulunmak istiyorum. Kendime güveniyorum ve çalışarak başarılı olacağımın farkındayım.

Hedefime ulaştım
Her futbolcunun hedefi İstanbul’da oynamak. Benim Antalya’ya gelme amacım kariyerimde adım adım yükselmekti. Almanya’dan ülkeme geldim ama aslında gurbete çıkmış gibi oldum. Almancam, Türkçemden daha iyi, en kısa zamanda Türkçe’mi geliştireceğim. 2. ligde kendimi ispatlarsam iyi bir yerlere geleceğimi biliyordum. Bunun için çok çalıştım, zorluklar da çektim. Bugün Galatasaray’a geldiysem bu hedeflerime ulaştım demektir.

Yunanistan maçından tanındım
Yunanistan-Türkiye milli maçında kadroya çağırılmam sürprizdi. Ben milli maç arasında verilen 3 günlük izinde Almanya’ya ailemin yanına gitmiştim. İbrahim Üzülmez kolay kolay sakatlanan bir futbolcu değildir, benim oyuna girmem nasip oldu. Fatih Hocam, takım arkadaşlarım oyuna girerken moral verdi, heyecanımı yatıştırmaya çalıştılar. Bunu başardılar, inşallah devamı gelir. Türkiye’de hedeflerime 3 yılda ulaşmak erken ya da geç midir bilemiyorum ama 2 sezon önce 2. ligdeydim. Süper Lig’de bir sezon oynadım ve bu sezon Galatasaray’a geldim.

Avrupa’da Fenerbahçe’yi bilmezler!
Ben ve ailem Galatasaraylıyız. Küçüklüğümden beri Galatasaray’ı tutarım çünkü Avrupa’da tanınan ve başarılı olan takım Galatasaray’dı. Avrupa’da Fenerbahçe dediğiniz zaman insan biraz düşünüyor ama insanlar Galatasaray’ı biliyor. Ben yıllarca Avrupa’da yaşadım ve büyüdüm. Avrupa’da tanınmış tek Türk kulüp Galatasaray’dır. Avrupa’da Fenerbahçe’yi bilmezler ve Galatasaray o yüzden hep öndeydi benim için …

Galatasaray’ın her zaman hedefleri büyüktür, milli takımdan da birçok arkadaşımı tanıyordum. Ortam daha sıcak geldiği için Galatasaray tercih ettim.